Mercedes Gullwing od Sbarro

Nie tylko SLS AMG czerpie z dziedzictwa Mercedesa 300 SL. Już w latach 70. Sbarro przygotował "skrzydlate" wersje S-klasy
Mercedes Gullwing od Sbarro Już w latach 70. Sbarro przygotował "skrzydlate" wersje S-klasy Na eBayu pojawiła aukcja jednego z 28 istniejących na świecie Gaullwingówo od Sbarro. Ten jest nietypowy - posiada silnik V8 6,8 l - takich aut jest tylko 6 Nie tylko SLS AMG czerpie z dziedzictwa Mercedesa 300 SL. Już w latach 70. Sbarro przygotował "skrzydlate" wersje S-klasy. Znaleziony na portalu aukcyjnym eBay egzemplarz to - według właściciela - jeden z 28 Gullwingów od Sbarro. Większość z nich opuściła zakład szwajcarskiego tunera z 5-litrowym silnikiem V8, ten jednak bazuje na modelu 450 SEL 6.9 (W116) z motorem V8 o pojemności 6,8 litra. Powstało jedynie 6 takich aut. Masywne spojlery, efektowna żaluzja na przednim pasie i 20-calowe, chromowane felgi skutecznie odróżniają coupe od statecznej "eski". Za unoszonymi do góry drzwiami kryje się bogato wyposażone wnętrze z kubełkowymi fotelami Recaro. Mercedes pochodzi z 1976 roku. Większość swojego życia spędził w rękach sławnego zawodnika NBA, a jego przebieg według wskazań licznika to zaledwie 9 tys. mil. Cena? 49 995 dolarów.

Znaleziony na portalu aukcyjnym eBay egzemplarz to - według właściciela - jeden z 28 Gullwingów od Sbarro. Większość z nich opuściła zakład szwajcarskiego tunera z 5-litrowym silnikiem V8, ten jednak bazuje na modelu 450 SEL 6.9 (W116) z motorem V8 o pojemności 6,8 litra. Powstało jedynie 6 takich aut.

Masywny pakiet aerodynamiczny, efektowna żaluzja na przednim pasie i 20-calowe, chromowane felgi skutecznie odróżniają coupe od statecznej "eski". Za unoszonymi do góry drzwiami kryje się bogato wyposażone wnętrze z kubełkowymi fotelami Recaro.

Mercedes pochodzi z 1976 roku. Większość swojego życia spędził w rękach sławnego zawodnika NBA, a jego przebieg według wskazń licznika to zaledwie 9 tys. mil. Cena? 49 995 dolarów. Jak Wam się podoba szwajcarska wizja Gullwinga z lat 70.?

Marcin Sobolewski, źródło: eBay

Mercedes S-klasa na sterydach

Cztery cylindry w Mercedesie S-klasy

Mercedes S-klasa - ogłoszenia

Więcej o: