Salon Genewa 2011 | Fiat 500 by Gucci

Z okazji 150. rocznicy zjednoczenia Włoch i 90. urodzin Gucci powstała seria ?pięćsetki?, zaprojektowana przez Fridę Giannini - dyrektora kreatywnego firmy Gucci - we współpracy z Centro Stile Fiat

Zaprezentowany po raz pierwszy publicznie podczas imprezy "Milan Fashion Week", Fiat 500 by Gucci będzie również prezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (od 3 do 13 marca).

Jak podkreśla Frida Giannini - W latach 50. kiedy pojawił się na drogach Fiat 500, wywołał on prawdziwą rewolucję stylistyczną i stał się ikoną motoryzacji swoich czasów. Od samego początku, czyli od 1921 r. podróżowanie z szykiem było także fundamentalną dewizą dla firmy Gucci, kiedy to Guccio Gucci otworzył firmę produkującą skórzane kufry, torby i torebki. Dlatego kiedy Lapo Elkann wyszedł z pomysłem tej współpracy, wydało mi się, że w 90. rocznicę powstania firmy Gucci będzie to doskonała okazja do stworzenia nowego konceptu dla nowoczesnego podróżowania.

Czarny i biały kolor Fiata 500 by Gucci, pokryty ekskluzywnym i przyciągającym uwagę perłowym odcieniem lakieru, przywołują neoklasyczne tony filmu czarno-białego. Na zewnątrz samochód wyróżniają 16-calowe obręcze kół w stylu retro oraz napis Gucci na klapie i słupkach drzwi. Fiata 500 by Gucci napędza silnik o pojemności 1,4 l o mocy 100 KM. Hamulce podkreślono polakierowanymi w kolorze zielonym Gucci zaciskami hamulcowymi. Sylwetkę samochodu podkreśla zielono-czerwono-zielona obwódka typowa dla Gucci, widoczna również w środku na siedzeniach, na dźwigni zmiany biegów, osłonie kluczyka, na dywanikach oraz pasach bezpieczeństwa. 

Początkowo Fiat 500 by Gucci dostępny będzie od 1 kwietnia do 30 czerwca, wyłącznie na zamówienie złożone wcześniej za pośrednictwem strony www.500bygucci.com, w cenie od 17 000 euro (cena na rynku włoskim). Samochód ten będzie również prezentowany w ekskluzywnych miejscach metropolii, takich jak Paryż, Londyn i Tokio, po czym w lipcu zostanie on wprowadzony do sprzedaży na rynki Europy. Pod koniec roku będzie on dostępny w pozostałych regionach świata.

Uzupełnienie do tej specjalnej wersji "pięćsetki" stanowi ekskluzywna kolekcja 500 by Gucci, obejmująca akcesoria przydatne w podróży, drobne wyroby ze skóry, ubrania, rękawiczki dla kierowcy, okulary przeciwsłoneczne i zegarek, które będzie można nabyć od kwietnia 2011 w wybranych sklepach firmy Gucci oraz pod adresem www.gucci.com.

W Fiacie 500 by Gucci ważniejsze od osiągów są gadżeciarskie detale. Ale przecież tego można było się spodziewać po marce Gucci. Poza tym takie wcielenie świetnie pasuje do charakteru 500-ki.   

Szczepan Mroczek

Salon Genewa 2011 - wszystkie premiery aut w jednym miejscu

Fiat 500 dla Amerykanów

Fiat 500 TwinAir - PIERWSZA JAZDA

Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o: