"Prawko" jednak w Skodach

Niewiarygodnie niska cena wynajmu samochodów okazała się zbyt niska - Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała, że nową flotę samochodów w ośrodkach egzaminacyjnych zapewni Skoda a nie Suzuki

Diler japońskiego producenta aut chciał od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie tylko złotówkę miesięcznie za każdy z 45 samochodów Suzuki Swift. Od 1 marca mieli nimi jeździć egzaminowani kandydaci na kierowców. Teraz korzystają z Toyot Yaris.

Suzuki zamierzało ubić z warszawskim ośrodkiem kierowców złoty interes. Po roku auta byłyby wymieniane sprzedawane na rynku wtórnym. Z taką ofertą musiało wygrać przetarg.

Jego wyniki oprotestowała jednak Skoda. Jak podał piątkowy dziennik "Metro", eksperci z Krajowej Izby Odwoławczej przychylili się do jej argumentacji i orzekli, że doszło do nieuczciwej konkurencji, a cena zaproponowana przez Suzuki jest rażąco niska.

Zwycięzcą przetargu została więc Skoda, która wynajmie ośrodkowi ruchu drogowego 45 Fabii (model hatchback, silnik 1,2) po ok. 200 zł miesięcznie. Taka decyzja izby odwoławczej z pewnością po raz kolejny spowoduje popłoch w szkołach jazdy, które jeszcze niedawno szykowały się do sprowadzenia suzuki Swift. Teraz będą musiały przeorientować się na Skody Fabie. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zapowiedział, że przyjmuje decyzję izby odwoławczej do wiadomości.

lis, Źródło: warszawa.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Fabia Monte Carlo na cześć sportowych sióstr

Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: