Detroit 2011 | Parada premier

Dziś rozpoczyna się salon samochodowy w Detroit. Po raz pierwszy publicznie zadebiutują m.in.: Audi A6, Chevrolet Sonic, Chrysler 300, Ford Focus EV i Volkswagen Passat. Szykuje się wielka feta z okazji zakończenia kryzysu czy ciąg dalszy ekologicznej gonitwy?

North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit to jedna z najważniejszych wystaw motoryzacyjnych na świecie. Drzwi Cobo Center zostaną otwarte dla publiczności 15 stycznia, ale już dzisiaj startują dni prasowe dla dziennikarzy. Organizatorzy przewidują, że na tegorocznych targach zaprezentowanych zostanie od 30 do 40 nowości. Jakich? Poniżej znajdziecie listę najciekawszych premier. O wszystkich napisaliśmy lub niebawem napiszemy na łamach serwisu (lista będzie aktualizowana).

Podczas imprezy wręczono również tegoroczne, amerykańskie nagrody Car of The Year i Truck of The Year. W jury konkursu zasiadało 49 dziennikarzy motoryzacyjnych z USA i Kanady. Pierwszy tytuł zgarnął Chevrolet Volt, wygrywając z Hyundaiem Sonatą i Nissanem Leafem. W drugiej kategorii Ford Explorer okazał się lepszy od Dodge'a Durango oraz Jeepa Grand Cherokee (kliknij na nazwę modelu, by dowiedzieć się o nim więcej).

Lista premier targów motoryzacyjnych Detroit 2011


Audi A6


BMW serii 1 (face-lifting)


BMW 1 M Coupe


BMW X3 M Sport


Buick Verano


Cadillac CTS-V Racecar


Chevrolet Sonic


Chrysler 200 Mopar


Chrysler 300


Fiat 500 Mopar


Ford C-Max


Ford Vertrek


Ford Focus EV


GMC Sierra Concept


Honda Civic Concept


Hyundai Curb


Hyundai Veloster


Jeep Compass F/L


Kia KV7Mercedes klasy C (facelifting)


MINI Paceman


Porsche 918 RSR


Toyota Prius MPV


Toyota C Concept


Volkswagen Passat

 

Marcin Sobolewski

Jak nazywasz swoje auto?

Zimowa sztuka pakowania

Chevrolet Camaro - ogłoszenia

Więcej o: