Połowa sprzedaży trafia do flot

Jedno z najważniejszych wydarzeń rynku flotowego odbyło się właśnie w Warszawie. To już dziewiąta edycja tej cyklicznej imprezy Fleet & Business Day 2010

Rynek flotowy w Polsce zasługuje na wyjątkową uwagę choćby z tego względu, że stanowi ponad połowę sprzedaży wszystkich aut osobowych w Polsce. W tym przypadku nie można zatem mówić o roli stymulującej zakupy pojazdów, bo transakcje flotowe nader często wręcz decydują o być albo nie być polskich producentów i importerów samochodowych. Nic dziwnego, że eksperci od tego typu działalności spotykają się regularnie dla podsumowania swojej działalności i przyglądają się co nowe i obiecujące w branży. Przedsięwzięcie takie jak Fleet & Business Day służy wymianie doświadczeń specjalistów flotowych, ocenie rynku i wypracowaniu najlepszych posunięć w przyszłości.

Tegoroczną imprezę zdominowała dyskusja o nowych regulacjach prawnych dotyczących odpisu podatku VAT od samochodów i paliwa, jakie rząd zamierza wprowadzić od 1 stycznia 2011 i które mają obowiązywać przez najbliższe 2 lata. Restrykcyjne względem przedsiębiorców przepisy, odbierające im możliwość zakupu samochodów osobowych z pełnym odpisem podatku VAT od ceny auta i ceny tankowanego do nich paliwa, były przedmiotem wykładu otwierającego Fleet & Business Day oraz późniejszego panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli mediów i ponad 30 wystawców biorących udział w imprezie.

Nie zabrakło jednak i innych tematów, wyraźnie podzielonych na dwie zasadnicze grupy. Pierwsza objęła zagadnienia związane z rynkiem ubezpieczeń w świetle zmian nadchodzących w 2011 r., problemy mobilności w bliższej i dalszej przyszłości czy wcielanie w życie pojęcia floty ekologicznej.

W drugiej znalazły się bardziej szczegółowe i niezwykle konkretne tematy, dotyczące samochodu w rękach pracownika, kwestii przechowywania opon, systemów wspomagających zarządzanie flotą samochodową czy przeglądów estetycznych, decydujących o możliwości uzyskania wyższej ceny odsprzedaży aut.

Podsumowaniem merytorycznej strony imprezy było wręczenie statuetek "Top Player Rynku Flotowego" dla firm, które skutecznie obroniy się przed kryzysem ekonomicznym. Nominacje do tych wyróżnień przygotowały zespoły redakcyjne magazynów "Flota" i "Auto Firmowe" oraz serwisy internetowe autofirmowe.pl i flota.com.pl.

Dariusz Dobosz


Deszcz rabatów - grudniowe wyprzedaże w salonach - WIĘCEJ

To nie koniec "kratek" -  JAK OBEJŚĆ PRZEPISY?

Citroen C5 - ogłoszenia

Więcej o: