Gasnące silniki w Volvo

Niebawem Volvo zaprosi do serwisów ponad 6 tys. właścicieli aut szwedzkiej marki. Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (NHTSA) poinformował o błędzie w oprogramowaniu sterownika silnika, który w pewnych sytuacjach może doprowadzić do nagłego wyłączenia jednostki napędowej
Gasnące silniki w Volvo Silniki Volvo mogą samoczynnie gasnąć. Niebawem Volvo zaprosi do serwisów ponad 6 tys. właścicieli aut szwedzkiej marki. Wszystko z powodu błędu w oprogramowaniu sterownika silnika. Niebawem Volvo zaprosi do serwisów ponad 6 tys. właścicieli aut szwedzkiej marki. Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (NHTSA) poinformował o błędzie w oprogramowaniu sterownika silnika, który w pewnych sytuacjach może doprowadzić do nagłego wyłączenia jednostki napędowej. Akcja serwisowa dotyczy aut, które niedawno opuściły fabrykę. Na liście modeli z wadliwym oprogramowaniem znajdują się Volvo S60, S80, XC60 oraz XC70. Problemem jest zbyt wrażliwy system odcięcia paliwa. Obroty silnika mogą spaść, powodując nagłe zgaśnięcie silnika. Jeśli do tego dojdzie, sterownik skrzyni biegów wejdzie w stan serwisowy, zapobiegający uszkodzeniu przekładni. Po ponownym uruchomieniu silnika kierowca będzie mógł bezpiecznie dojechać do domu, albo warsztatu, jednak praca skrzyni może być nieco głośniejsza niż zazwyczaj - informuje w oficjalnym oświadczeniu Volvo. Naprawa polegać ma na wgraniu nowego oprogramowania, pozbawionego ww. błędu. O ewentualnym wystąpieniu usterki poinformowała organizacja działająca na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo nic o problemach wymienionych modeli sprzedawanych na Starym Kontynencie. Choć i tu Volvo przeprowadzało niedawno całkiem sporą akcję nawrotową. Modele XC70, V70, XC60 i S80 cierpiały na zbyt szybko zużywający się pasek alternatora. Sytuacja ta objawiała się głośną pracą silnika i w niektórych sytuacjach mogła prowadzić do utarty napędu i wspomagania układu kierowniczego oraz zatrzymania pojazdu. W XC90 natomiast odkryto usterkę, mogącą prowadzić do wycieku paliwa z przewodu paliwowego.

Akcja serwisowa dotyczy aut, które niedawno opuściły fabrykę. Na liście modeli z wadliwym oprogramowaniem znajdują się Volvo S60, S80, XC60 oraz XC70. Problemem jest zbyt wrażliwy system odcięcia paliwa.

Obroty silnika mogą spaść, powodując nagłe zgaśnięcie silnika. Jeśli do tego dojdzie, sterownik skrzyni biegów wejdzie w stan serwisowy, zapobiegający uszkodzeniu przekładni. Po ponownym uruchomieniu silnika, kierowca będzie mógł bezpiecznie dojechać do domu, albo warsztatu, jednak praca skrzyni może być nieco głośniejsza niż zazwyczaj - informuje w oficjalnym oświadczeniu Volvo

Naprawa polegać ma na wgraniu nowego oprogramowania, pozbawionego ww. błędu.

O ewentualnym wystąpieniu usterki poinformowała organizacja działająca na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo nic o problemach wymienionych modeli sprzedawanych na Starym Kontynencie. Choć i tu Volvo przeprowadzało niedawno całkiem sporą akcję nawrotową. Modele XC70, V70, XC60 i S80 cierpiały na zbyt szybko zużywający się pasek alternatora. Sytuacja ta objawiała się głośną pracą silnika i w niektórych sytuacjach mogła prowadzić do utarty napędu i wspomagania układu kierowniczego oraz zatrzymania pojazdu. W XC90 natomiast odkryto usterkę, mogącą prowadzić do wycieku paliwa z przewodu paliwowego.

Bartosz Sińczuk


ZOBACZ TAKŻE:

Spięcia w Volvo

2,5 zł za 100 km

Ogłoszenia motoryzacyjne: Volvo

Więcej o: