Pogromca strażników miejskich

Znają go już chyba wszyscy strażnicy miejscy z okolic województwa lubuskiego. W internecie można znaleźć kilkanaście filmów, na których Emil (nazwiska nie chce ujawnić) nagrywa strażników, gdy ci robią zdjęcia fotoradarem. Zdaniem mężczyzny funkcjonariuszom wcale nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa, a jedynie wystawienie jak największej liczby mandatów

Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu

- Wszystko zaczęło się prawie rok temu. Wtedy po raz pierwszy nagrałem fotoradar. Zanim go znalazłem musiałem przejechać pięć razy wzdłuż tej samej drogi. Okazało się, że stoi pod zielonym płotem przemalowany na zielono - mówi nasz rozmówca. Emil zarzuca strażnikom miejskim, że ci umyślnie starają się tak ukryć urządzenie żeby jak najmniej kierowców zdjęło przed nim nogę z gazu i tym samym dostało mandat.

Na jednym z ostatnich filmów widać fotoradar stojący pod płotem przed przejściem dla pieszych - Ubrany w gustowne szare wdzianko - dodaje Emil. Po chwili do mężczyzny podchodzą dwie osoby (strażnik miejski oraz właściciel fotoradaru). W następnym ujęciu widać jak sprzęt jest pakowany do samochodu przez jednego z tych nich. Po chwili słyszymy jak właściciel urządzenia informuje autora filmu, że został narażony na starty finansowe, a strażnik miejski przytakuje i dopowiada, że on też czuje się poszkodowanym.

[...] Kanał youtube z filmami Emila znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych. Wśród jego nagrań znajdują się też takie, na których widać fotoradar pozostawiony przy drodze bez nadzoru. - Ten strażnik stanął w dobrym miejscu, bo przy szkole gdzie jest ograniczenie do trzydziestu, ale z kolei on wychodził z tego samochodu, łaził i porzucał ten fotoradar - omawia jedno ze swoich nagrań.

[...] W zeszłym miesiącu Sejm przyjął nowelizację prawa o ruchu drogowym. Parlamentarzyści chcieli w ten sposób skończyć z wykorzystywaniem fotoradarów do zarabiania pieniędzy. Zgodnie z nowymi przepisami z dróg mają zniknąć atrapy fotoradarów. Strażnicy miejscy nie będą już mogli ustawiać radarów gdzie im się podoba. O lokalizacji będzie decydować policja.

Cały artykuł znajdziecie na stronach portalu Policyjni.pl - tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

25 lat BMW z napędem na cztery koła

Elektryczna królowa "ćwiartki" | Wideo

Ogłoszenia samochodowe: BMW