Auto Bonda sprzedane za 2,6 mln funtów

Samochód Jamesa Bonda z "Goldfingera" sprzedany za 2,6 mln funtów. Aston Martin DB5, który pojawił się w dwóch filmach o słynnym szpiegu, został sprzedany na aukcji w Londynie za 2,6 mln funtów - podała agencja AP.

Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu

Samochód, którego stan określa się jako doskonały, wyposażono m. in. w siedzenie-katapultę, karabiny maszynowe i obracające się tablice rejestracyjne. Pojawił się on u boku odtwórcy roli agenta 007 Seana Connery'ego w latach 60. w filmach "Goldfinger" oraz "Operacja Piorun".

Zwycięzca aukcji otrzyma także podpisaną fotografię Seana Connery'ego, na której aktor stoi przy aucie podczas kręcenia zdjęć do "Goldfingera" w Szwajcarii, a także kilka innych pamiątek związanych z filmem.

Pojawienie się samochodu firmy Aston Martin w filmie o Jamesie Bondzie uczyniło z niej znaną markę, przyczyniając się do zwiększenia jej obrotów.

Drugi Aston Martin przebudowany specjalnie na potrzeby filmowego agenta Jej Królewskiej Mości został skradziony w 1997 roku i dotąd nie udało się do odzyskać. Zdaniem wielu osób został zniszczony.

Źródło: londyn.gazeta.pl

ml, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

Teledysk poświęcony Aston Martinowi | Wideo

Nowy Bentley, rywal Panamery

Goldo.pl - oferty luksusowe: Bentley

Więcej o: