Saab bierze silniki od BMW

Kolejną generację 9-3 będzie wprawiana w ruch m.in. turbodoładowanymi silnikami benzynowymi od BMW
Saab bierze silniki od BMW Kolejną generację 9-3 wprawią w ruch silniki benzynowe od BMW Kolejna generacja Saaba 9-3 będzie wprawiana w ruch m.in. turbodoładowanymi silnikami benzynowymi od BMW. Spyker podpisał właśnie z BMW umowę na ich dostawę. Następca obecnie produkowanego Saaba 9-3 pojawi się na rynku w 2012 roku. Spyker podpisał właśnie z BMW umowę na dostawę silników benzynowych do nowego modelu. Których? Na razie mówi się o turbodoładowanych motorach o pojemności 1,6 litra, znanych z MINI. Pomoże to Saabowi uniezależnić się od General Motors i - rzecz jasna - ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Nowe silniki trafią w miejsce oplowskich turbobenzyn również pod maskę modelu 9-5. Obydwie firmy chcą bliżej współpracować w przyszłości. Saab ma skorzystać nie tylko z benzyniaków BMW, ale sięgnąć też po turbodiesle i płytę podłogową dla nowego modelu kompaktowego - 9-2. Do jego budowy ma posłużyć platforma MINI Countrymana.

Wjedź na PARKING moto.pl! - opinie, ogłoszenia, dane techniczne, ceny

Następca obecnie produkowanego Saaba 9-3 pojawi się na rynku w 2012 r. Spyker podpisał właśnie z BMW umowę na dostawę silników benzynowych do nowego modelu. Których? Na razie mówi się o turbodoładowanych motorach o pojemności 1,6 litra, znanych z MINI. Pomoże to Saabowi uniezależnić się od General Motors i - rzecz jasna - ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Nowe silniki trafią w miejsce oplowskich turbobenzyn również pod maskę modelu 9-5.

Obydwie firmy chcą bliżej współpracować w przyszłości. Saab ma skorzystać nie tylko z benzyniaków BMW, ale sięgnąć też po turbodiesle i płytę podłogową dla nowego modelu kompaktowego - 9-2. Do jego budowy ma posłużyć platforma MINI Countrymana.

Marcin Sobolewski

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

Nowe silniki w Saabach - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Saab - ogłoszenia