Tak wyglądać bedzie nowy tor F1

Talvo Hellmund, promotor Grand Prix F1 Stanów Zjednoczonych zaprezentował projekt amerykańskiego toru. Inauguracyjny wyścig na nowym obiekcie zaplanowano na rok 2012

Wszystko o samochodach - parking.moto.pl

Jest to kolejne dzieło nadwornego projektanta F1 - Hermanna Tilkego. Tor będzie miał długość 5 472 metrów, dwadzieścia zakrętów i będzie pozwalał na rozwijanie prędkości przekraczających 320 km/h. Okolice Austin w Teksasie wybrano między innymi ze względu na ciekawe, naturalne ukształtowanie terenu, oferujące różnicę poziomów przekraczającą 40 metrów.

Dzięki niej projektanci mogli stworzyć tor z jednej strony wymagający i ciekawy dla kierowców i zespołów, z drugiej - widowiskowy dla kibiców na trybunach. Hellmund zapewnia, że ze swoich miejsc będą oni mogli śledzić wydarzenia na niemal całym obiekcie. Amerykanin dodaje również, że układ toru przewiduje między innymi trzy idealne miejsca do wyprzedzania, a także fragmenty przypominające zakręty Becketts na torze Silverstone, sekcję stadionową na Hockenheim i zakręt numer osiem na torze Istanbul Park.

Pierwsza łopata pod budowę nowego obiektu może zostać wbita jeszcze w tym roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Verva Street Racing | Galeria

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o: