Renault odkupi swoje udziały w F1?

W grudniu ubiegłego roku francuska firma pozbyła się większości udziałów swojego fabrycznego zespołu, którego nowym właścicielem stała się spółka Genii Capital. Wczoraj, w fińskiej prasie pojawiły się informacje, jakoby Renault - zachęcone świetnymi wynikami wyścigowej ekipy - rozważało odkupienie pakietu większościowego

Wszystko o samochodach - PARKING.MOTO.PL

Oficjalnie, zeszłoroczne pozbycie się 85% udziałów związane było z ogólnoświatowym kryzysem finansowym oraz pogarszającą się sytuacją finansową firmy. Za kulisami mówiło się jednak, iż kroplą, która przepełniła czarę była tzw. "afera singapurska". Chodziło w niej o ustawienie wyniku wyścigu. Ówczesny szef francuskiego zespołu Flavio Briatore miał nakazał celowe rozbicie się Nelsinho Piquet, by drugi z kierowców - Fernando Alonso - mógł dojechać do mety na pierwszym miejscu. W prasie zawrzało, a francuski producent w celu odcięcia się od ciążącego wizerunkowo skandalu postanowił pozbyć się akcji.

Dziś, w świetle zaskakująco dobrych wyników zespołu Renault szefowie francuskiej firmy rozważają ponoć odkupienie swoich udziałów. Szczególnie, że - jak sugerują dziennikarze z fińskiego Turun Sanomat - od czasu kryzysu finansowego sytuacja finansowa Renault uległa znacznej poprawie. Póki co jednak, francuski producent twardo dementuje te pogłoski.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Verva Street Racing | Galeria - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o: