444 km z powodu dumy

Kierowcy płacą za swoją dumę, przynajmniej męska część zmotoryzowanych. W jaki sposób? Jak pokazują badania mężczyźni w Wielkiej Brytanii przejeżdżają dodatkowo 444 km w ciągu roku, bo nie pytają o drogę

Wszystko o samochodach: PARKING.MOTO.PL

Na zlecenie brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Sheilas' Wheels przeprowadzono badania obejmujące zagadnienie pytania o drogę. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż gubiąc drogę zapytać o nią jakąś napotkaną osobę, ale to wcale nie jest oczywiste.

Ponad jedna czwarta (26%) badanych mężczyzn, którzy nie wiedzą dokąd jadą czeka przynajmniej pół godziny zanim zdecyduje się zasięgnąć języka, podczas gdy 12% mężczyzn za kierownicą nigdy nie zniża się do takiego poziomu, aby zapytać kogoś o drogę.

Co ciekawe kierowcy chętniej pytają o drogę kobiety (34%), niż mężczyzn (28%), ale przypuszczamy, że o ile kobietom płeć osoby pytanej jest raczej obojętna, to mężczyźni wolą rozmawiać z płcią piękną. Wartość udzielonej odpowiedzi nie jest aż tak istotna, gdyż aż 41% mężczyzn potrafi twierdzić, że wiedzą dokąd jadą, chociaż w rzeczywistości nie mają bladego pojęcia. Na takie kłamstewko wobec pasażerów pozwala sobie jedynie 26% kobiet.

Gdy kobieta zauważa, że się zgubiła (nie mylić z poczuciem zagubienia), w 37% przypadków bez wahania od razu zatrzymuje się po niezbędne wskazówki. To o siedem procent więcej, niż w przypadku dumnych samców. Ale 40% ankietowanych facetów przyznaje, że nie zawsze ufa napotkanym źródłom informacji i podąża wskazaną drogą.

Kilometry stracone na poszukiwaniu drogi mogą się sumować i w końcu zaczynają być odczuwalne, więc jeśli chcecie oszczędzać paliwo (i pieniądze) sugerujemy planować podróż zawczasu - nawet jeśli używacie nawigacji satelitarnej warto mieć plan podróży w głowie przez co nie staniecie się uzależnieni od maszyn - i się nie zgubić - powiedziała Jacky Brown z Sheilas' Wheels

Aż 74% ankietowanych Brytyjek nie ma żadnych oporów by zapytać o drogę. Co im to daje? Niewiele, Brytyjki za kierownicami swoich aut przejeżdżają 412 km z powodu zgubionej drogi. Jak widać pytanie o drogę nie zawsze oznacza pewne rozwiązanie, a różnica wynosi zaledwie 32 km (niecałe 8%) w ciągu roku. To niewielka cena jaką mężczyźni płacą za poczucie dumy i panowania nad sytuacją.

Marcin Lewandowski
źródło: sheilaswheels.com


ZOBACZ TAKŻE:

Oto nowe oblicze Mazdy - ZOBACZ TUTAJ


Samochody: Renault Espace - ogłoszenia

Więcej o: