444 km z powodu dumy

Kierowcy płacą za swoją dumę, przynajmniej męska część zmotoryzowanych. W jaki sposób? Jak pokazują badania mężczyźni w Wielkiej Brytanii przejeżdżają dodatkowo 444 km w ciągu roku, bo nie pytają o drogę
444 km z powodu dumy Przejeżdżają dodatkowo 444 km w ciągu roku, bo nie pytają o drogę Kierowcy-mężczyźni płacą za swoją dumę. Jak pokazują badania mężczyźni w Wielkiej Brytanii przejeżdżają dodatkowo 444 km w ciągu roku, bo nie pytają o drogę. Jak pokazują badania mężczyźni w Wielkiej Brytanii przejeżdżają dodatkowo 444 km w ciągu roku, bo nie pytają o drogę. Na zlecenie brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Sheilas' Wheels przeprowadzono badania obejmujące zagadnienie pytania o drogę. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż gubiąc drogę zapytać o nią jakąś napotkaną osobę, ale to wcale nie jest oczywiste. Ponad jedna czwarta (26 proc.) badanych mężczyzn, którzy nie wiedzą dokąd jadą, czeka przynajmniej pół godziny zanim zdecyduje się zasięgnąć języka, podczas gdy 12 proc. mężczyzn za kierownicą nigdy nie zniża się do takiego poziomu, aby zapytać kogoś o drogę. Kierowcy chętniej pytają o drogę kobiety (34 proc.), niż mężczyzn (28 proc.). Przypuszczamy, że o ile kobietom płeć osoby pytanej jest raczej obojętna, to mężczyźni wolą rozmawiać z płcią piękną. Wartość udzielonej odpowiedzi nie jest aż tak istotna, gdyż aż 41 proc. mężczyzn twierdzi, że wiedzą dokąd jadą, chociaż w rzeczywistości nie mają bladego pojęcia. Na takie kłamstewko wobec pasażerów pozwala sobie jedynie 26 proc. kobiet. Gdy kobieta zauważa, że się zgubiła, w 37 proc. przypadków bez wahania od razu zatrzymuje się po niezbędne wskazówki. To o 7 proc. więcej, niż w przypadku dumnych samców. Ale 40 proc. ankietowanych panów przyznaje, że nie zawsze ufa napotkanym źródłom informacji i podąża wskazaną drogą. Kilometry stracone na poszukiwaniu drogi mogą się sumować i w końcu zaczynają być odczuwalne, więc jeśli chcecie oszczędzać paliwo (i pieniądze) sugerujemy planować podróż zawczasu - nawet jeśli używacie nawigacji satelitarnej, warto mieć plan podróży w głowie, przez co nie staniecie się uzależnieni od maszyn i się nie zgubicie - powiedziała Jacky Brown z Sheilas' Wheels. Aż 74% ankietowanych Brytyjek nie ma żadnych oporów, by zapytać o drogę. Co im to daje? Niewiele. Brytyjki za kierownicami swoich aut przejeżdżają 412 km z powodu zgubionej drogi. Jak widać pytanie o drogę nie zawsze oznacza pewne rozwiązanie.

Wszystko o samochodach: PARKING.MOTO.PL

Na zlecenie brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Sheilas' Wheels przeprowadzono badania obejmujące zagadnienie pytania o drogę. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż gubiąc drogę zapytać o nią jakąś napotkaną osobę, ale to wcale nie jest oczywiste.

Ponad jedna czwarta (26%) badanych mężczyzn, którzy nie wiedzą dokąd jadą czeka przynajmniej pół godziny zanim zdecyduje się zasięgnąć języka, podczas gdy 12% mężczyzn za kierownicą nigdy nie zniża się do takiego poziomu, aby zapytać kogoś o drogę.

Co ciekawe kierowcy chętniej pytają o drogę kobiety (34%), niż mężczyzn (28%), ale przypuszczamy, że o ile kobietom płeć osoby pytanej jest raczej obojętna, to mężczyźni wolą rozmawiać z płcią piękną. Wartość udzielonej odpowiedzi nie jest aż tak istotna, gdyż aż 41% mężczyzn potrafi twierdzić, że wiedzą dokąd jadą, chociaż w rzeczywistości nie mają bladego pojęcia. Na takie kłamstewko wobec pasażerów pozwala sobie jedynie 26% kobiet.

Gdy kobieta zauważa, że się zgubiła (nie mylić z poczuciem zagubienia), w 37% przypadków bez wahania od razu zatrzymuje się po niezbędne wskazówki. To o siedem procent więcej, niż w przypadku dumnych samców. Ale 40% ankietowanych facetów przyznaje, że nie zawsze ufa napotkanym źródłom informacji i podąża wskazaną drogą.

Kilometry stracone na poszukiwaniu drogi mogą się sumować i w końcu zaczynają być odczuwalne, więc jeśli chcecie oszczędzać paliwo (i pieniądze) sugerujemy planować podróż zawczasu - nawet jeśli używacie nawigacji satelitarnej warto mieć plan podróży w głowie przez co nie staniecie się uzależnieni od maszyn - i się nie zgubić - powiedziała Jacky Brown z Sheilas' Wheels

Aż 74% ankietowanych Brytyjek nie ma żadnych oporów by zapytać o drogę. Co im to daje? Niewiele, Brytyjki za kierownicami swoich aut przejeżdżają 412 km z powodu zgubionej drogi. Jak widać pytanie o drogę nie zawsze oznacza pewne rozwiązanie, a różnica wynosi zaledwie 32 km (niecałe 8%) w ciągu roku. To niewielka cena jaką mężczyźni płacą za poczucie dumy i panowania nad sytuacją.

Marcin Lewandowski
źródło: sheilaswheels.com


ZOBACZ TAKŻE:

Oto nowe oblicze Mazdy - ZOBACZ TUTAJ


Samochody: Renault Espace - ogłoszenia

Więcej o: