Najpopularniejsze kolory

Nasi zachodni sąsiedzi przeprowadzili badania, jakie kolory aut wybierane są przez kupujących. Oczywiście najpopularniejszy jest nadal kolor srebrny, a jak jest na dalszych miejscach?
Najpopularniejsze kolory Oczywiście najpopularniejszy jest nadal kolor srebrny Nasi zachodni sąsiedzi przeprowadzili badania, jakie kolory aut wybierane są przez kupujących. Oczywiście najpopularniejszy jest nadal kolor srebrny Wybór koloru nadwozia wydaje się ekscytujący. Można zdecydować się na taki, który najlepiej odpowiada naszej osobowości, ładnie komponuje się z autem, lub po prostu ma ładny odcień. Wtedy codziennie rano będzie cieszył nasze oko. Jak się okazuje większość klientów salonów samochodowych ma zgoła odmienne zdanie na ten temat. Przy wyborze koloru przeważa zdrowy rozsądek. Wszak srebrny jest... no właśnie, dlaczego aż 1,2 mln Niemców w zeszłym roku wybrało srebrny lakier? Na drugim miejscu, niewiele mniej popularny, uplasował się kolor czarny. Oprócz aut sportowych i luksusowych limuzyn także około miliona zwykłych aut wyjechało z niemieckich salonów w najciemniejszym z kolorów. Trzecie miejsce przypadło niebieskiemu, który jednak jest o połowę mniej popularny, niż czarny. Biały, kolor kojarzony z autami służbowymi, znalazł się tuż za podium. Najpopularniejszym modelem w zeszłym roku za naszą zachodnią granicą był kompakt Volkswagena. Tak więc statystycznie najczęściej można tam spotkać szarego lub srebrnego Golfa. Rzeczywiście, ekscytujący widok.

Wszystko o samochodach: PARKING.MOTO.PL

Wybór koloru nadwozia wydaje się ekscytujący. Można zdecydować się na taki, który najlepiej odpowiada naszej osobowości, ładnie komponuje się z autem, lub po prostu ma ładny odcień. Wtedy codziennie rano będzie cieszył nasze oko. Jak się okazuje większość klientów salonów samochodowych ma zgoła odmienne zdanie na ten temat. Przy wyborze koloru przeważa zdrowy rozsądek. Wszak srebrny jest... no właśnie, dlaczego aż 1,2 mln Niemców w zeszłym roku wybrało srebrny lakier?

Na drugim miejscu, niewiele mniej popularny, uplasował się kolor czarny. Oprócz aut sportowych i luksusowych limuzyn także około miliona zwykłych aut wyjechało z niemieckich salonów w najciemniejszym z kolorów. Trzecie miejsce przypadło niebieskiemu, który jednak jest o połowę mniej popularny, niż czarny. Biały, kolor kojarzony z autami służbowymi znalazł się tuż za podium.

- szary/srebrny: 1 238 013 sztuk
- czarny: 1 050 188 sztuk
- niebieski: 519 470 sztuk
- biały: 373 135 sztuk
- czerwony: 347 928 sztuk
- żółty: 82 136 sztuk
- brązowy: 67 105 sztuk
- zielony: 62 360 sztuk
- pomarańczowy: 26 852 sztuk
- fioletowy: 10 890 sztuk
- inne: 29 098 sztuk

Najpopularniejszym modelem w zeszłym roku za naszą zachodnią granicą był kompakt Volkswagena. Tak więc statystycznie najczęściej można tam spotkać szarego lub srebrnego Golfa. Rzeczywiście, ekscytujący widok.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Kosmetyczne zmiany Nissana GT-R


Samochody: VW Golf - ogłoszenia

Jaki kolor auta wybrał(a)byś przy zakupie?
Więcej o: