Finał Zoom-Zoom Mazda Design

23 czerwca w Warszawie wręczono nagrody w konkursie Zoom-Zoom Mazda Design. Już niedługo finaliści wyjadą na warsztaty kreatywności z designerem Januszem Kaniewskim

Grand Prix ogólnopolskiego internetowego konkursu Zoom-Zoom Mazda Design - miesięczny staż w pracowni Janusza Kaniewskiego oraz wyjazd na warsztaty Mazda Design - przewodniczący Jury przyznał i wręczył Fryderykowi Zysce za projekt samochodu inspirowanego ciałem kobiety. Ponadto Jury nagrodziło 11 finalistów. Sześciu z nich już we wrześniu pojedzie na warsztaty kreatywności z Januszem Kaniewskim na Lazurowym Wybrzeżu.

Galę wręczenia nagród uświetnił pokaz Mazdy Kazamai. Koncepcyjny model do tej pory zaprezentowano tylko raz podczas salonu samochodowego w Moskwie w 2008 roku. Na imprezie gościł dokonał Peter Birtwhistle - główny projektant Mazdy w Europie.

W konkursie Zoom-Zoom Mazda Design mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Głównym warunkiem złożenia pracy było ukończone 18 lat i złożenie swojego projektu między 26 kwietnia a 7 czerwca na stronie konkursowej mazdadesign.pl.

Uczestnicy konkursu Zoom-Zoom Mazda Design mogli złożyć dowolną liczbę prac w dwóch kategoriach: samochód i element użytkowy do samochodu. W sumie zgłoszono 480 prac spełniających warunki regulaminu. Ponad 80% z nich zgłoszono w kategorii samochód. Pozostałe 20% to projekty przedstawiające różne pomysły na element użytkowy do samochodu, wśród których znalazły się m.in. projekty nowych kierownic w kształcie logotypu Mazdy, sposoby przewożenia damskich torebek i laptopów we wnętrzu samochodu, dodatkowe lampki do czytania oraz, wyjątkowo przydatne na większych zakupach, wózki montowane pod wymiar bagażnika.

Laureaci konkursu Zoom-Zoom Mazda Design

Grand Prix

Fryderyk Zyska za projekt samochodu zasilanego energią elektryczną, do którego inspirację stanowi kobiece ciało. Uzasadnienie wyboru Janusza Kaniewskiego - przewodniczącego Jury konkursu Zoom-Zoom Mazda Design:

Za wyjątkowy zmysł estetyczny oraz precyzję komunikacji koncepcji, która ujmuje wszystkich - profesjonalistów i internautów. Grand Prix w konkursie Zoom-Zoom Mazda Design przyznaliśmy z myślą o ogromnym potencjale Laureata, mając nadzieję, że nagroda ta przyczyni się do realizacji zwycięskiego projektu oraz stanie się zachętą do rozwijania przyszłych, równie twórczych koncepcji.

Kategoria samochód

1. Maciej Meroniuk za projekt Coleopter, samochodu z możliwością podziału na dwie mobilne części

2. Emil Czumałowski za projekt Mazda - Kisame 2, czyli "rekin-demon"
3. Mateusz Wowk za projekt pojazdu trójkołowego z napędem elektrycznym

Kategoria element użytkowy do samochodu

1. Michał Pilarczyk za pomysł inteligentnych lusterek

2. Tomasz Siemek za projekt roweru stworzonego z myślą o pojazdach typu coupe
3. Marcin Konicki za rozwiązanie MY WORLD 1, które łączy w sobie funkcję kluczyka, telefonu komórkowego, GPS, odtwarzacz audio oraz moduł pamięci indywidualnych ustawień samochodu.

Pięciu laureatów konkursu Zoom-Zoom Mazda Design, którzy otrzymają od Organizatora nagrody rzeczowe

1. Piotr Kotlarek za projekt Mazda SP-Arrow

2. Roman Kadler za projekt nowej Mazdy 6X
3. Wojciech Reszeta za projekt lekkiego samochodu MIZU i TSUCHI (żywiołów wody i ziemi)
4. Miłosz Wróblewski za torbę w stylu Mazdy
5. Marta Stec za pracę: strefa dziecka

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie mazdadesign.pl.

Marcin Sobolewski

Historia kołem się toczy - Mazda - ZOBACZ TUTAJ

200 razy MX-5 - GALERIA

Samochody: Mazda MX-5 - ogłoszenia

Więcej o: