Co za dużo, to niezdrowo

Stworzenie tego monstrum zajęło 10 lat. Postrach amerykańskich szos składa się z dwóch Mercedesów 300TD i... różnych części z ponad czterdziestu innych modeli samochodów

Ten zapierający dech w piersiach pojazd jest dziełem Anttiego Rahko z Florydy. Mierzy niecałe 9 metrów długości, dzięki czemu może zabrać na pokład nawet 10 osób. Posiada osiem kół umieszczonych na trzech osiach, z czego tylna - dla wygody manewrowania - jest skrętna. Minusem mogą być natomiast niezbyt imponujące osiągi. Jak łatwo się domyślić, Mercedes nie należy do aut wagi piórkowej. Według informacji zawartych w opisie aukcji, waży dokładnie 3 402 kg.

Twórca niezwyklej maszyny zapewnia, że ta prowadzi się doskonale i jest wyjątkowo niezawodna. A przy tym utytułowana! W 2007 i 2009 kosmiczny Mercedes zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy samochód podczas dorocznego festynu Houston Texas Art Car. Dwukrotnie też zgarnął główną nagrodę magazynu People's Choice Award.

Jednym słowem - prawdziwa gratka! I to w naprawdę "zachęcającej" cenie - 950 tys. dolarów. Dużo? Wolne żarty. Biorąc pod uwagę listę wyposażenia to prawie darmo. Nowy właściciel dostanie bowiem niezwykle pojemne auto wyposażone m.in. w dziesięć reflektorów i jedną, miniaturową latarnię morską, szesnaście lusterek wstecznych (część z nich może też pełnić funkcje lusterek dolnych), sześć chromowanych tylnych zderzaków i pięć spojlerów na tylnej szybie. Do tego dwie świecące płaszczki, dwa boczne skrzydła dla lepszej nośności, dwie turbiny, miniaturę wahadłowca oraz model statku kosmicznego na długim wysięgniku, będący zapewne nadajnikiem służącym do nawiązywania kontaktu ze statkiem-matką.

Najciekawsze jest jednak to, że ten pojazd naprawdę jeździ. Możecie się o tym przekonać, oglądając umieszczone poniżej klipy. Zapraszamy też do galerii.

Jeśli macie ochotę na bliskie spotkanie trzeciego stopnia z tym pojazdem, musicie koniecznie odwiedzić stronę aukcji (link tutaj). Do jej końca zostało jeszcze 4 dni. To auto naprawdę może być Wasze!

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SLS AMG na baterie - ZOBACZ TUTAJ


Samochody: Mercedes-Benz - ogłoszenia

Więcej o: