Volt II z silnikiem Wankla?

Podczas gdy dla nas Chevrolet Volt nadal pozostaje kwestią przyszłości, GM już pracuje nad tańszymi i bardziej optymalnymi technologiami dla jego następcy
Volt II z Wanklem? Chevrolet Volt ma być główną konkurencją dla Toyoty Prius Podczas gdy dla nas Chevrolet Volt nadal pozostaje kwestią przyszłości, GM już pracuje nad tańszymi i bardziej optymalnymi technologiami dla jego następcy. Podczas gdy dla nas Chevrolet Volt nadal pozostaje kwestią przyszłości, GM już pracuje nad tańszymi i bardziej optymalnymi technologiami dla jego następcy. Chevrolet Volt ma być główną konkurencją dla Toyoty Prius. Aby skutecznie pozyskiwać popularność, jego cena musi być konkurencyjna. Sam pakiet baterii jakie znajdą się w Volcie kosztuje koncern 10 tys. dolarów. W przyszłości GM chciałoby obniżyć tę kwotę o połowę. Także silnik spalinowy odpowiedzialny za ładowanie baterii mógłby być mniejszy, lżejszy i tańszy w produkcji. Dla Europejczyków naturalną alternatywą byłby silnik diesla - oszczędny i wydajny, dla Amerykanów jest jednak za drogi w produkcji. Rozważane możliwości to mały silnik dwucylindrowy o mocy 20-24 KM lub jednowirnikowy silnik Wankla. Jak dowiedziało się Inside Line, prototyp napędzany układem z silnikiem o wirującym tłoku istnieje i jest testowany. - Planujemy wprowadzenie silnika z wirującym tłokiem lub dwucylindrowego silnika benzynowego o mocy 15-18 kW. Prowadziłem już takie auto. Wankl więcej pali ale ma podstawową zaletę - wymiary - powiedział Karl Stracke, nowy wiceprezes GM.

Chevrolet Volt ma być główną konkurencją dla Toyoty Prius. Aby skutecznie pozyskiwać popularność jego cena musi być konkurencyjna. Sam pakiet baterii jakie znajdą się w Volcie kosztuje koncern 10 tys. dolarów. W przyszłości GM chciałoby obniżyć tę kwotę o połowę. Także silnik spalinowy odpowiedzialny za ładowanie baterii mógłby być mniejszy, lżejszy i tańszy w produkcji.

Dla Europejczyków naturalną alternatywą byłby silnik diesla - oszczędny i wydajny, dla Amerykanów jest jednak za drogi w produkcji. Rozważane możliwości to mały silnik dwucylindrowy o mocy 20-24 KM lub jednowirnikowy silnik Wankla. Jak dowiedziało się Inside Line prototyp napędzany układem z silnikiem o wirującym tłoku istnieje i jest testowany.

Planujemy wprowadzenie silnika z wirującym tłokiem lub dwucylindrowego silnika benzynowego o mocy 15-18 kW. Prowadziłem już takie auto. Wankel więcej pali ale ma podstawową zaletę - wymiary - powiedział Karl Stracke, nowy vice prezes GM

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius PHV | Pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: