Mercedes: niższe klasy rosną w siłę

Następne generacje Mercedesów klasy B i C będą miały więcej wersji nadwoziowych do wyboru. Ma to pomóc zwiększyć sprzedaż
Niższe klasy rosną w siłę Mercedes chce być bardziej dostępny. Następne generacje Mercedesów klasy B i C będą miały więcej wersji nadwoziowych do wyboru. Ma to pomóc zwiększyć sprzedaż. Następne generacje Mercedesów klasy B i C będą miały więcej wersji nadwoziowych do wyboru. Ma to pomóc zwiększyć sprzedaż. Na wzór BMW serii 3, Mercedes klasy C oprócz dotychczasowych sedana i kombi będzie od następnej generacji dostępny jako coupe i kabriolet. W samych Stanach Zjednoczonych ma to przynieść zwiększenie sprzedaży tej rodziny o około 30%. Nowa generacja ma się pojawić na rynku w 2013 roku. Decyzja o powstaniu coupe i kabrioleta jest o tyle zaskakująca, że na płycie podłogowej obecnej klasy C zostały skonstruowane dwudrzwiowe odmiany nadwoziowe klasy E. Mercedes będzie miał dwa coupe i dwa kabriolety o bardzo podobnej wielkości. Także kompaktowa klasa B w końcu stanie się podobna do konkurencji. Następna generacja, która zadebiutuje w 2012 roku ma nawiązać równorzędną walkę z BMW serii 1 i Audi A3. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy hatchbackiem, sedanem, coupe i crossoverem pozycjonowanym poniżej GLK.

Na wzór BMW serii 3, Mercedes klasy C oprócz dotychczasowych sedana i kombi będzie od następnej generacji dostępny jako coupe i kabriolet. W samych Stanach Zjednoczonych ma to przynieść zwiększenie sprzedaży tej rodziny o około 30%. Nowa generacja ma się pojawić na rynku w 2013 roku.

Decyzja o powstaniu coupe i kabrioleta jest o tyle zaskakująca, że na płycie podłogowej obecnej klasy C zostały skonstruowane dwudrzwiowe odmiany nadwoziowe klasy E. Mercedes będzie miał dwa coupe i dwa kabriolety o bardzo podobnej wielkości.

Także kompaktowa klasa B w końcu stanie się podobna do konkurencji. Następna generacja, która zadebiutuje w 2012 roku ma nawiązać równorzędną walkę z BMW serii 1 i Audi A3. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy hatchbackiem, sedanem, coupe i crossoverem pozycjonowanym poniżej GLK.

Mercedes CLC (2008)

Marcin Lewandowski
źródło: autonews


ZOBACZ TAKŻE:

Nowe V-ki w Mercedesach - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: