Już w najbliższy weekend

Nie masz pomysłu na weekend? Proponujemy imprezy, na których ryk silników i sportowe emocje są mile widziane. Już w ten weekend Amatorskie Wyścigi Samochodów Amerykańskich w Sochaczewie i Ogólnopolski Zlot Klubu Seata w Ułężu

Jak zawsze terminy i szczegóły imprez znajdziesz w Kalendarzu imprez na Moto.pl. Interesujesz się rajdami? Zajrzyj koniecznie do naszego serwisu rajdowego. Miłośnikom jednośladów polecamy także kalendarz na stronie Świata motocykli. Jeśli organizujesz ciekawą motoryzacyjną imprezę, daj nam znać. Czekamy na maile pod adresem: redakcja@moto.pl


III AWSA

Miejsce: Sochaczew
Termin: 22 maja
Więcej informacji: www.awsa.org.pl

Redakcja portalu awsa.org.pl wraz z fundacją American Old Polska zapraszają na trzecią edycję Amatorskich Wyścigów Samochodów Amerykańskich, która odbędzie się 22 maja 2010 roku na lotnisku Sochaczew-Bielice (termin imprezy przełożony z 24 kwietnia). AWSA to niepowtarzalna okazja do zobaczenia w jednym miejscu tylu amerykańskich wozów, począwszy od luksusowych Cadillaków aż po kultowe muscle i pony cars, i oczywiście posłuchania bulgotu klasycznych V-ósemek. Poza próbami sportowymi - wyścigami na 1/4 mili oraz KJS (podczas którego swoją pomocą będzie służył profesjonalny kierowca rajdowy), odbędą się także wybory auta imprezy, a kierowcy wezmą udział w szkoleniach na temat bezpiecznej jazdy.


I Runda DRIFT OPEN

Miejsce: Wrocław, Tor "Rakietowa"
Termin: 22-23 maja
Więcej informacji: drift-open.pl

W najbliższy weekend na wrocławskim Torze Rakietowa odbędzie się I Runda DRIFT OPEN. O co dokładnie chodzi? Niewtajemniczonym przypominamy - drift to celowe wprowadzanie auta w poślizg przy dużej prędkości i kontrolowanie go na jak najdłuższym odcinku. Na gości czeka przyjazna atmosfera, ciekawa trasa i mnóstwo "upalania" na treningach. Zawodnicy bez licencji PFD mogą na zawodach zdobyć punkty w ramach Pucharu Polski, które będą im potrzebne do jej uzyskania.


Ogólnopolski Zlot Klubu Seata

Miejsce: Ułęż/Ryki
Termin: 21-23 maja 2010
Więcej informacji: klubseata.pl

Fani auto emocion spotykają się w najbliższy weekend na lotnisku w Ułężu, gdzie czekają na nich wyścigi i szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Po części lotniskowej odbędzie się impreza integracyjna w ośrodku wypoczynkowym w Firleju, połączona z rozdaniem nagród.


III i IV Runda GSMP Cisna 2010

Miejsce: Cisna
Termin: 21-23 maja
Więcej informacji: wyscigigorskie.pl

22 maja rozpoczyna się wyścigowy weekend w górach. Kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w Bieszczadzkiej miejscowości Cisna. Na trasie o długości 4350 m kibice zobaczą całą stawkę najmocniejszych samochodów, które walczyły w Korczynie o tytuł najszybszego górala 2010.


8. Tuning Show

Miejsce: Kraków, ul. Centralna 41a
Termin: 22-23 maja
Więcej informacji: tuningshow.krakow.pl

Najnowsze trendy w modyfikacjach samochodów, setki decybeli wydobywające się z wbudowanych systemów CarAudio, niewiarygodne osiągi, a to wszystko w ponad 350 samochodach z całej Polski - tak zapowiada się kolejny Tuning Show w Krakowie. Najlepiej stuningowane samochody powalczą o uznanie tysięcy fanów, a ich kierowcy zmierzą się w konkursach: palenie gumy, jazda precyzyjna na czas, najgłośniejszy wydech, dojazd do przeszkody, najniższe zawieszenie oraz najbardziej atrakcyjne auto zlotu.


V Kryterium Toru "KIELCE" SuperOES

Miejsce: Tor Kielce
Termin: 22 maja
Więcej informacji: superoes.pl

Automobilklub Kielecki zaprasza na kolejną eliminację SUPEROES, która odbędzie się na Torze Kielce w Miedzianej Górze. SUPEROES to cykl imprez zakończonych finałowym podsumowaniem sezonu zarówno dla amatorów dynamicznej jazdy, jak i doświadczonych kierowców torowych.


Ponadto w niedzielę 23 maja na Placu Generała Sikorskiego w Siedlcach odbędzie się Majówka Renault, połączona ze zlotem miłośników francuskich aut (więcej informacji tutaj), a w dniach 21-23 maja w województwie kujawsko-pomorskim czeka nas druga runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych (więcej tutaj).

Marcin Sobolewski

Polski Fiat - historia prawdziwa - ZOBACZ TUTAJ

Bo liczy się wnętrze - najlepsze kabiny - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia