Już w najbliższy weekend

Nie masz pomysłu na weekend? Proponujemy imprezy, na których ryk silników i sportowe emocje są mile widziane. Już w ten weekend Rajd Lotos Baltic Cup i zlot samochodów amerykańskich w Ostrołęce

Jak zawsze terminy i szczegóły imprez znajdziesz w Kalendarzu imprez na Moto.pl. Interesujesz się rajdami? Zajrzyj koniecznie do naszego serwisu rajdowego. Miłośnikom jednośladów polecamy także kalendarz na stronie Świata motocykli. Jeśli organizujesz ciekawą motoryzacyjną imprezę, daj nam znać. Czekamy na maile pod adresem: redakcja@moto.pl


Motocyklowa Niedziela na stacjach BP

Miejsce: Katowice, ul. Górnośląska 40
Termin: 16 maja
Więcej informacji: bp.com

W kwietniu oraz maju fani jednośladów spotkają się na stacjach BP, pomagając chorym na białaczkę. Podczas zlotów odbędą się również dyskusje na temat bezpieczeństwa na drogach oraz spotkania z profesjonalistami z branży, podróżnikami, ratownikami i przedstawicielami policji. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli skorzystać z bezpłatnej hamowni i obejrzeć pokazy kaskaderskie. Na posiadaczy najciekawszych motocykli typu custom czekają nagrody. W zeszłym roku na cykl imprez przyjechało łącznie około 2000 motocykli.


I runda Pucharu Toru Słomczyn

Miejsce: Słomczyn
Termin: 15 maja 2010
Więcej informacji: ak-rzemieslnik.pl

Automobilklub Rzemieślnik zaprasza na jedyny w Polsce cykl szutrowych rallysprintów. 15 maja w Słomczynie odbędzie się pierwsza runda Pucharu Toru Słomczyn. Na terenie klubu - na torze rallycrossowym i wokół giełdy - wytyczono oesy szutrowe, a park serwisowy zlokalizowano w pobliżu biura zawodów. Brak dojazdówek czyni zawody bardziej przyjaznymi dla uczestników.


Rajd Lotos Baltic Cup 2010

Miejsce: Gdańsk
Termin: 14-16 maja
Więcej informacji: rajdlotos.pl & KlasaN3.pl

Nie opadły jeszcze emocje po Rajdzie Elmot, a zawodników i kibiców czeka już kolejna odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli szutrowy Rajd Lotos Baltic Cup. W piątek rywalizację w RSMP poprzedzi uroczysty start na Długim Targu w Gdańsku, a następnie załogi wystartują do prologu, zlokalizowanego na stadionie żużlowym. W sobotni poranek rozpocznie się już prawdziwe ściganie, a zwycięzców Rajdu Lotos poznamy w niedzielne popołudnie.


Z ulicy na tor

Miejsce: Poznań
Termin: 15 maja
Więcej informacji: zUlicyNaTor.pl

"Z ulicy na tor" to impreza skierowana do kierowców, którzy mają dość uciekania przed policją. Po ponad półtorarocznych staraniach o legalizację wyścigów ulicznych, w Poznaniu, w porozumieniu z Automobilklubem Wielkopolskim, udało się zabezpieczyć przejazdy równoległe na tzw. "ćwiartkę" - do tej pory rozgrywane na ulicach miast. Na uczestników czeka profesjonalny sprzęt pomiarowy i przejażdżka po torze wyścigowym (wymaga się kasku ochronnego).


V Zlot Jaguar Club Poland Somianka 2010

Miejsce: Mazowsze
Termin: 15-16 maja
Więcej informacji: jaguarclubpoland.eu

W najbliższy weekend w malowniczych okolicach Popowa na Mazowszu spotykają właściciele brytyjskich limuzyn.


III Zlot Samochodów Amerykańskich

Miejsce: Ostrołęka
Termin: 15-16 maja
Więcej informacji: moja-ostroleka.pl

Już po raz trzeci do Ostrołęki zawitają amerykańskie samochody. Imprezę na plaży miejskiej przy ul. Wioślarskiej rozpocznie ogromne ognisko i pieczenie kiełbasek. Pierwszego dnia, na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi kabaret "Mafioła" i zespół "Holy Water" z Łomży.
W niedzielę w samo południe auta wyruszą na paradę ulicami miasta.


IV ExoticCars Track Day

Miejsce: Tor Kielce
Termin: 15 maja
Więcej informacji: exoticcars.pl

Portal ExoticCars.pl po raz czwarty zaprasza na cykliczne spotkanie z serii ExoticCars Track Day. Tym razem odbędzie się ono 15 maja na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Podobnie jak na poprzednim evencie, można liczyć na atrakcyjne nagrody oraz wspaniałe grono zapaleńców prawdziwej motoryzacji. Impreza ma charakter zamknięty i nikt poza osobami z listy startowej (lub wcześniej zgłoszonych i odnotowanych kibiców) nie będzie miał prawa wejść na teren toru.


V Zlot Hondy Trójmiasto

Miejsce: Borsk
Termin: 15-17 maja
Więcej informacji: honda.gda.pl

Fani Hondy spotykają się w sobotę na lotnisku w Borsku. W programie spotkania zawody z nagrodami: przejazdy sprawnościowe i zawody wyścigów na 1/4 mili z podziałem na klasy.


Zlot BMW ZONE

Miejsce: Tychy
Termin: 16 maja
Więcej informacji: www.BMW-ZONE.pl

Impreza dla miłośników BMW odbędzie się na torze Fiata w Tychach przy ul. Oświęcimskiej. Organizatorzy pod hasłem Przeszłość-Teraźniejszość-Sport łączą atrakcje dla posiadaczy używanych "Beemek" z pokazem oldtimerów, m.in. Dixi, BMW AM4 oraz BMW 328 (łącznie około 30 pojazdów zabytkowych). Nie zabraknie oczywiście konkurencji sportowych i konkursów na najładniejsze i najniższe auto zlotu oraz najgłośniejszy wydech.

Podczas zlotu odbędą także liczne zabawy dla publiczności. Dzieci będą mogły wystartować w konkursach rysunkowych i w wyścigu na motorkach napędzanych silnikiem elektrycznym, a kobiety sprawdzą swoją sprawność, tocząc koło na czas oraz rzucając tłokiem na odległość. Dla mężczyzn zarezerwowano konkurencję przeciągania BMW, a dla wszystkich - konkursy z wiedzy o historii marki spod znaku biało-niebieskiego śmigła.

Marcin Sobolewski

Polski Fiat - historia prawdziwa - ZOBACZ TUTAJ

Bo liczy się wnętrze - najlepsze kabiny - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia

Więcej o: