Koniec Maybacha?

Zdaniem brytyjskiego Autocara, Mercedes zamierza uśmiercić swoją luksusową markę. Łabędzim śpiewem Maybacha ma być kosmetyczny lifting dostępnych obecnie modeli

Z reguły, wszelkiej maści kryzysy ekonomiczne producentów najbardziej luksusowych aut omijają. Ostatnie załamanie w świecie finansów dotknęło jednak również Maybacha, pogarszając i tak już kiepskie wyniki sprzedaży. W związku z nimi, szefostwo Mercedesa rozważa zamknięcie nie przynoszącej oczekiwanych profitów marki.

Co prawda, kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje na temat planowanego liftingu obu oferowanych obecnie modeli. Podczas kwietniowego salonu samochodowego w Pekinie Maybach pokazać ma auta z subtelnie przeprojektowanym przodem, nowym grillem oraz reflektorami ze światłami wykonanymi w technologii LED. Może się jednak okazać, że pekińskie premiery będą ostatnimi w historii luksusowej marki. Oczywiście, do momentu gdy ktoś postanowi ją ponownie wskrzesić.

Mercedes uspokaja swoich najbardziej zamożnych i zaniepokojonych obrotem spraw klientów. Jego zdaniem, nowa generacja S-klasy z ultranowoczesnymi systemami i luksusowym wyposażeniem będzie w stanie zastąpić nieprzyzwoicie drogie krążowniki.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Maybach Zeppelin - Reinkarnacja - ZOBACZ TUTAJ


Samochody: Maybach - ogłoszenia

Więcej o: