Aston Martin Veloce

Jeśli myślicie, że najnowsze dzieło inżynierów Aston Martina - One-77 jest wystarczająco drapieżny, rzućcie okiem na tę propozycję. Oto, jak zdaniem pewnego 24-letniego projektanta ze Szwecji powinny wyglądać sportowe auta brytyjskiej marki

Koncepcyjny Veloce to nie pierwsze sportowe auto, jakie wirtualnie stworzył Marouane Bembli - student jednego ze szwedzkich wydziałów wzornictwa przemysłowego. W listopadzie ubiegłego roku głośno było o jego szkicach Audi R10 V10 (patrz galeria). Tym razem postanowił pomóc stylistom Aston Martina i zaprojektował samochód, który jego zdaniem zasługuje na miano następcy modelu DB9.

Na wykonanych przez niego ilustracjach widać wściekłą wersję sportowego Brytyjczyka, wyróżniającą się wypełnionymi przez gigantyczne koła ekstremalnie nadmuchanymi nadkolami, jednoczęściową tylną lampą biegnącą przez całą szerokość tylnej klapy oraz wielkim dyfuzorem z czterema zintegrowanymi końcówkami wydechu. Można też odnieść wrażenie, że młody projektant postanowił zmniejszyć powierzchnię okien do niezbędnego minimum.

Jak podoba się Wam koncepcyjny Veloce? Czy chcielibyście, aby nowe auta ze stajni Aston Martina wyglądały podobnie do tego projektu?

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Książęta ciemności od Aston Martina - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Aston Martin - ogłoszenia

Więcej o: