Subaru w 70-metrowym locie?

Ekstremalne szaleństwa sylwestrowe przygotowywane przez Red Bulla powoli stają się tradycją. W tym roku w ramach "Red Bull: New Year. No Limits" Travis Pastrana zamierza pobić rekord długości skoku samochodem rajdowym

Pastrana jest ikoną motorowych sportów ekstremalnych. Od początku swojej kariery zdobył m.in. dziewięć złotych medali w motocyklowym freestyle'u podczas kultowych zawodów X-Games. To on wykonał również pierwszego w historii, podwójnego backflipa na motocyklu. Od kilku lat z wielkim powodzeniem startuje także w amerykańskich rajdach samochodowych.

Właśnie za kierownicą specjalnie przygotowanej rajdówki Pastrana zamierza pobić rekord długości skoku samochodem i pokonać dystans ponad 70 metrów. Obecnie rekord należy do Kena Blocka i wynosi 52 metry.

Dla podniesienia walorów widowiskowych, Travis Pastrana wykona swój sylwestrowy skok nad wodą. Wybije się z rampy zbudowanej na molo przy Pine Avenue w Los Angeles i wyląduje na barce zakotwiczonej w Rainbow Harbor. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, oczywiście. Na wszelki wypadek ekipa nurków od tygodni przygotowuje się do ewentualnej akcji ratunkowej. Mamy jednak nadzieję, że 31 grudnia nie będą mieli nic do roboty.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Impreza dla Kena Blocka - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: