Na narty z Bentleyem

Zima zawitała na dobre, w górach coraz więcej śniegu, powoli ruszają kolejne wyciągi. Jeśli myśleliście o zmianie nart i macie spory zapas gotówki, być może zainteresuje Was ta wiadomość. Bentley wraz z firmą Zai stworzył właśnie "deski" dla miłośników prawdziwie ekskluzywnego zimowego szaleństwa

Marki Bentley nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Zai natomiast to niewielka szwajcarska firma, w której warsztacie rocznie powstaje co najwyżej kilkaset par ekskluzywnych, ręcznie wykonanych nart. Firma ta znana jest nie tylko z niepowtarzalnego designu, ale też z upodobania do stosowania nowych, często wymyślanych przez siebie materiałów i technologii. Przykład? W niedawno zaprezentowanym modelu nart o nazwie Spada, rdzeń wykonany jest ze specjalnego stopu włókna węglowego oraz marmuru!

Współpraca z tak zacnym partnerem jak Bentley zobowiązuje. Dlatego też na potrzeby tej limitowanej kolekcji inżynierowie opracowali zupełnie nowe materiały. Zai Bentley Supersport - bo tak nazywają się "deski" stworzone dla luksusowej, brytyjskiej marki - wykonano ze specjalnej mieszanki kompozytów i włókna węglowego. W górnej części znajdują się wstawki z naturalnej gumy, a na krawędziach oraz ślizgu wykorzystano m.in. połączenie włókna węglowe ze stalą chromowaną.

Niespotykanej dotąd (w narciarskim światku) mieszanki materiałów użyto również do produkcji kijów, które wykonano ze specjalnego miksu karbonu i tytanu. Do tej pory połączenie to znane było głównie miłośnikom gry w golfa.

Zai stworzy tylko 250 par ekskluzywnej linii nart opatrzonej znaczkiem Bentleya. Cena kompletu, wraz ze specjalnie zaprojektowanym pokrowcem, to 6 800 euro (niecałe 28 500 zł). Dla właścicieli auta z charakterystycznym, uskrzydlonym "B" na masce będzie to zapewne drobny wydatek.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TUTAJ:

Wszystko o Bentleyu Mulsanne - ZOBACZ TUTAJ

Bentley (prawie) w locie

Mapa kamer drogowych - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Bentley - ogłoszenia

Więcej o: