Radiowóz... nie dla policji

Policjanci z drogówki też na pewno czasem marzą, by ich radiowozy wyglądały i jeździły nie gorzej, niż auta po tuningu. AC Schnitzer przygotował policyjną odmianę ACS1, ale auto nie powstało z myślą o policji
Radiowóz nie dla policji ...tylko do promowania tuningu! AC Schnitzer przygotował policyjną odmianę ACS1, ale auto nie powstało z myślą o policji. Samochód powstał, by... promować bezpieczny i odpowiedzialny tuning! Policjanci z drogówki też na pewno czasem marzą, by ich radiowozy wyglądały i jeździły nie gorzej, niż auta po tuningu. AC Schnitzer przygotował policyjną odmianę ACS1, ale auto nie powstało z myślą o policji. ACS1 to nic innego, jak BMW serii 1 coupe przerobione przez AC Schnitzer. Szerzej pisaliśmy już o tym aucie dwa lata temu. Wygląd od tamtego czasu w zasadzie się zmienił, pod maską tym razem zamiast najmocniejszego silnika benzynowego zamontowano najmocniejszego diesla. Dwulitrowy silnik seryjnie osiąga 204 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Po modyfikacjach moc wzrosła do 241 KM, a maksymalny moment do 480 Nm. Jednak to nie silnik sprawił, że wspominamy o tym aucie po raz kolejny. Najnowsze barwy niemieckiej policji czynią z ACS1 2.3d wyjątkowy radiowóz, przed którym należy czuć respekt. Nienaganny wygląd, ogromne 20-calowe felgi z oponami w rozmiarze 235/30 ZR 20, obniżone zawieszenie testowane na torze wyścigowym i niemała moc nie przydadzą się do ścigania piratów drogowych. Samochód ten powstał, by... promować bezpieczny i odpowiedzialny tuning w ramach akcji "Tune it! Safe!". Akcja powstała z inicjatywy niemieckiej policji i Ministerstwa Transportu, wspiera ją m.in. Dekra, TUV, Zrzeszenie Niemieckich Tunerów, firma Hankook i organizator targów w Essen. Czekamy na podobną akcję w Polsce i od razu zgłaszamy swoje wsparcie.

ACS1 to nic innego, jak BMW serii 1 coupe przerobione przez AC Schnitzer. Szerzej pisaliśmy już o tym aucie dwa lata temu (zobacz tutaj). Wygląd od tamtego czasu w zasadzie się zmienił, pod maską tym razem zamiast najmocniejszego silnika benzynowego zamontowano najmocniejszego diesla. Dwulitrowy silnik seryjnie osiąga 204 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Po modyfikacjach moc wzrosła do 241 KM, a maksymalny moment do 480 Nm. Jednak to nie silnik sprawił, że wspominamy o tym aucie po raz kolejny.

Najnowsze barwy niemieckiej policji czynią z ACS1 2.3d wyjątkowy radiowóz, przed którym należy czuć respekt. Nienaganny wygląd, ogromne 20-calowe felgi z oponami w rozmiarze 235/30 ZR 20, obniżone zawieszenie testowane na torze wyścigowym i niemała moc nie przydadzą się do ścigania piratów drogowych. Samochód ten powstał, by... promować bezpieczny i odpowiedzialny tuning w ramach akcji "Tune it! Safe!"

Akcja powstała z inicjatywy niemieckiej policji i Ministerstwa Transportu, wspiera ją m.in. Dekra, TUV, Zrzeszenie Niemieckich Tunerów, firmę Hankook i organizator targów w Essen.

Czekamy na podobną akcję w Polsce i od razu zgłaszamy swoje wsparcie.


Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Gdy Mercedes E63 AMG to za mało - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW 123 - ogłoszenia