Chińczycy jadą na Dakar 2010

Już dwie chińskie załogi zgłosiły uczestnictwo w nadchodzącym rajdzie Dakar. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zamierzały startować terenówkami rodzimej produkcji

Pierwszą chińską załogę zgłosiła firma Great Wall, reklamując swoje uczestnictwo hasłem "Szybujący smok na Dakarze 2010". Samochód rajdowy został zbudowany na bazie modelu Hover i będzie napędzany silnikiem diesla. Za kierownicą usiądzie Zhou Yong, który w 2006 roku w terenowym Mitsubishi zajął 19-te miejsce w swojej klasie.

Kilka dni później firma Chery zgłosiła swoją fabryczną załogę, która w rajdzie Dakar ma wystartować samochodem Rely X5.  Jest to nowa konstrukcja, która zadebiutowała podczas salonu samochodowego w Szanghaju, a w sprzedaży pojawi się pierwszego stycznia przyszłego roku, na dzień przed rozpoczęciem rajdu.

Nie ma co się łudzić, chińskie załogi - a może głównie ich samochody - nie będą walczyć o zwycięstwo, ale o przetrwanie. Sukcesem będzie już samo dojechanie do mety, co nie raz nie udawało się doświadczonym załogom w renomowanych rajdówkach. Z drugiej strony Chińczycy nie mają nic do stracenia. Porażka nie zostanie zauważona, a każdy sukces w postaci "zauważalnej" pozycji w końcowej klasyfikacji będzie doskonałą reklamą.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

 

ZOBACZ TAKŻE:

Land Cruiser T2

 

Nowy MG6 będzie powstawał w Birmingham - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mitsubishi Pajero - ogłoszenia