Race Touareg w Rajdzie Dakar 2010

Volkswagen wystawi pięć Race Touaregów w Rajdzie Dakar 2010, organizowanym w Argentynie i Chile

Volkswagen zaangażował Brazylijczyków Mauricio Nevesa i Clécio Maestrelli jako kolejny zespół obok znanych już od dawna par - Carlosa Sainza i Lucasa Cruza (E/E), Giniela de Villiersa i Dirka von Zitzewitza (ZA/D), Marka Millera i Ralpha Pitchforda (USA/ZA) oraz Nassera Al-Attiyah i Timo Gottschalka (Q/D).

Fabryczne duety łączy jeden cel: powtórzyć zwycięstwo z Rajdu Dakar 2009, pierwszego Dakaru na kontynencie południowoamerykańskim. W styczniu 2009 roku de Villiers i von Zitzewitz zwyciężyli przed kolegami z teamu Millerem i Pitchfordem, jadąc 280-konnym prototypem rajdowym Volkswagena. Było to również pierwsze zwycięstwo samochodu z silnikiem wysokoprężnym w historii tego ekstremalnego rajdu.

- W 2009 roku pokazaliśmy, że Race Touareg jest nie tylko najbardziej niezawodnym, lecz także najszybszym na świecie samochodem przystosowanym do długodystansowych rajdów. W najbliższym Dakarze chcemy obronić nasz tytuł. Skompletowaliśmy zespół doskonałych kierowców. Cieszę się, że zaangażowaliśmy Mauricio Nevesa i Clécio Maestrelli - dwóch lokalnych bohaterów z Ameryki Południowej - podkreślił dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen.

Mauricio Neves poznał już Volkswagena Race Touarega. Brazylijski kierowca debiutował w Rallye dos Sertoes pod koniec czerwca 2009 roku, jadąc prototypem z Wolfsburga. W "małym Dakarze", którego trasa miała ponad 4 500 kilometrów, 40-letni Neves znalazł się na trzecim miejscu w swojej klasie za znakomitymi, zwycięskimi duetami - Sainzem i Cruzem oraz Al-Attiyah i Gottschalkiem. W klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce. Pilotem Neves w najbliższym Dakarze będzie Clécio Maestrelli. 

Marcin Sobolewski, źródło: Volkswagen

VW Golf TSI - test wideo


Ofiary premii ekologicznej - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o: