Humvee, najtwardsza terenówka w Iraku - galeria

Trudno wskazać mocniejsze i twardsze auto. Z cywilnym samochodem nie łączy go dosłownie nic. Święto Niepodległości to dobry moment, by przyjrzeć się jakim sprzętem na międzynarodowych misjach dysponują polscy żołnierze. W ich parku znaleźć można legendarnego Humvee

Podczas misji stabilizacyjnej w Iraku nie było łatwo. Polskie Honkery niejednokrotnie okazywały się za słabe, a amerykański Humvee cierpiał na zbyt cienkie opancerzenie. Jedyna rada to wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o własne bezpieczeństwo. Żołnierze, by wzmocnić wozy wykorzystywali dosłownie wszystko. Dodatkowy pancerz zakładali na ciężarówki Stara i Jelcza, transportery, karetki a nawet sprzęt logistyczny. Nie zawsze to pomagało.

Polskie Skorpiony i Rosomaki trafiły ostatecznie do armii Irackiej. Tam, w porównaniu z cywilnymi pikapami m.in. Nissana i popularnymi w bloku wschodnim UAZ-ami okazywały się bezpieczniejsze.

Jak wygląda codzienne życie podczas misji? Jakim sprzętem dysponują żołnierze wszystkich kontyngentów? Wreszcie, czym jeżdżą amerykanie? Sprawdziliśmy to osobiście w bazie Al Kut i Ad Diwaniyah (Camp Echo) w Iraku.

Zapraszamy do galerii.

Juliusz Szalek

Steve McQueen w reklamie Forda Mustanga

Koniec Volkswagena Golfa - ZOBACZ TUTAJ
Więcej o: