Opony zimowe - nowości 2009/2010

Najwyższy czas na zmianę opon na zimowe. Nie podjąłeś jeszcze decyzji, które z gum najlepiej nadają się do Twojego auta? Zapraszamy do przeglądu nowości na ten sezon

Continental ContiWinterContact TS 830 P

To najnowszy model opon zimowych Continental przystosowanych do współpracy z elektronicznymi systemami stabilizacji toru jazdy. Opony ContiWinterContact TS 830 P są dostępne w 30 wariantach. W najnowszych testach zimowych przeprowadzonych przez dziennikarzy z niemieckich czasopism "AutoBild" i "Auto Zeitung" ogumienie Continental ContiWinterContact TS 830 zostało uznane za "wzorowe" i "wysoce rekomendowane". W teście przeprowadzonym przez ADAC nowa ContiWinter uzyskała miano "szczególnie wartej polecenia".


Pirelli Winter Snowcontrol Serie II


Pirelli przygotowało nową oponę zimową Snowcontrol Serie II, która jest wg. producenta idealnym rozwiązaniem dla kierowców w okresie jesienno - zimowym. Nowa Snowcontrol Serie II ma zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort jazdy zarówno na nawierzchniach mokrych i śliskich. Nowa opona charakteryzuje się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Fulda Kristall Montero 3


Następca popularnej opony Kristall Montero 2 podobnie jak nowa opona Continental bardzo dobrze wypadła w teście przeprowadzonym przez ADAC. Fulda Kristall Montero 3 jest dostępna w rozmiarach od 14 do 16".

Bridgestone Blizzak LM30 i LM35


Zarówno LM30, jak i LM35, bardzo dobrze wypadły w testach środowiskowych. Inżynierowie firmy Bridgestone znacznie poprawili te parametry w nowych oponach. Teraz zapewniają do 16% mniejsze opory toczenia, obniżone o 2,5% zużycie paliwa oraz redukcję emisji dwutlenku węgla o 4,5g/1km., przy jednoczesnym zachowaniu dobrych własności drogowych.

TERENOWE

Goodyear Wrangler DuraTrac


Goodyear przedstawia Wrangler DuraTrac: najnowszą oponę terenową stworzoną z myślą o entuzjastach jazdy 4x4, którzy zjeżdżają z drogi w prawdziwy teren. Zastosowane lamelki świadczą o tym, że jest to opona przeznaczona na ciężkie zimowe warunki.

Bridgestone Blizzak DM-V1


Jak twierdzi producent, nowa opona, która przeznaczona jest do pojazdów 4x4 , gwarantuje lepszą trakcję oraz lepsze hamowanie na śniegu i lodzie od poprzedniego modelu. DM-V1 ma gwarantować również bezpieczeństwo podczas jazdy na mokrych i pokrytych błotem drogach co wydaje się bardzo ważne w samochodach z napędem na wszystkie koła.

BFGoodrich Winter Slalom KSI


BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do samochodów z napędem na cztery koła, która zapewnia optymalny stosunek przyczepności do zużycia. Na rynku będzie dostępna w 20 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali. Opona przeznaczona do użytkowania głównie na śniegu i lodzie

DOSTAWCZE

Michelin Agilis Alpin


W sezonie zimowym 2009/2010, Michelin wprowadził na rynek oponę MICHELIN Agilis Alpin, którą zaprojektowano do samochodów dostawczych. Michelin rozszerza w ten sposób gamę produktów zimowych Alpin, w skład której wchodzą opony Michelin Pilot Alpin, Michelin Primacy Alpin oraz Michelin Alpin A3 przeznaczone do samochodów osobowych o wysokich osiągach.

Marek Sworowski

Sprawdź warunki panujące na drodze - ZOBACZ TUTAJ

Bezpieczna zima z Goodyear - KONKURS

Samochody: Dostawcze - ogłoszenia