Toyota iQ samochodem roku...

... w Japonii. A jak to było w trzydziestoletniej historii konkursu? Podczas salonu samochodowego w Tokio zorganizowano wystawę wszystkich nagrodzonych auta

Toyota iQ samochodem roku Toyota iQ została samochodem roku w Japonii Toyota iQ została samochodem roku w Japonii. W plebiscycie organizowanym już d 30 lat niekwestionowanym liderem pozostaje Honda, która triumfowała aż 10 razy Toyota iQ została samochodem roku w Japonii. A jak to było w trzydziestoletniej historii konkursu? Podczas salonu samochodowego w Tokio zorganizowano wystawę wszystkich nagrodzonych aut. Większość z nich to legendy i prawdziwe rarytasy. No bo jak inaczej nazwać Nissana Silvia, Toyotę MR2 czy Hondę Civic? Lśniący lakier, proste plastiki, fotele bez śladu użytkowania i szyby bez zarysowań. Wszystkie auta prezentowały się, jakby wyjechały prosto z fabryki. Potwierdzały to przebiegi nieprzekraczające zaledwie kilkunastu kilometrów. Wśród laureatów nie zabrakło samochodów bardziej rodzinnych i ulubionych w Japonii - miejskich. W 1992 roku tytuł CoTY przyznano Nissanowi March , znanemu u nas jako Micra. Za to w 1987 najlepszy okazał się Mitsubishi Galant. Niekwestionowanym liderem w historii konkursu okazuje się Honda . Nie dość, że aż 10 razy pokonywała konkurencję, to na dodatek cztery razy modelem Civic (1983, 1991, 1995 i 2000). Dwa tytuły zdobyła natomiast Honda Fit znana w Polsce jako Jazz (2001 i 2007).

Większość z nich to legendy i prawdziwe rarytasy. No bo jak inaczej nazwać Nissana Silvia, Toyotę MR2 czy Hondę Civic? Lśniący lakier, proste plastiki, fotele bez śladu użytkowania i szyby bez zarysowań. Wszystkie auta prezentowały się jakby wyjechały prosto z fabryki. Potwierdzały to przebiegi nieprzekraczające zaledwie kilkunastu kilometrów.

Wśród laureatów nie zabrakło samochodów bardziej rodzinnych i ulubionych w Japonii - miejskich. W 1992 roku tytuł CoTY przyznano Nissanowi March , znanemu u nas jako Micra. W 1987 za to najlepszy okazał się Mitsubishi Galant.

Niekwestionowanym liderem w historii konkursu okazuje się Honda . Nie dość, że aż 10 razy pokonywała konkurencję, to na dodatek cztery razy modelem Civic (1983, 1991, 1995 i 2000). Dwa tytuły zdobyła natomiast Honda Fit znana w Polsce jako Jazz (2001 i 2007).

Zapraszamy do galerii.

Najczęściej tytuły Japan Car of the Year zdobywali:
1. Honda - 10
2. Toyota - 8
3. Mitsubishi - 4
4. Mazda - 3
5. Nissan - 3
6. Subaru - 1

Juliusz Szalek

Dla tych, których M3 nie rusza - ZOBACZ TUTAJBezpieczna zima z Goodyear - WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Samochody: Honda Civic - ogłoszenia

 

Więcej o: