BMW odchodzi z F1! Co z Kubicą?

Zgodnie z przypuszczeniami mediów, podczas zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej BMW ogłosiło, że z końcem sezonu wycofa się z Formuły 1
BMW odchodzi z F1! Co z Kubicą? Zgodnie z przypuszczeniami mediów, podczas zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej BMW ogłosiło, że z końcem sezonu wycofa się z Formuły 1 Zgodnie z przypuszczeniami mediów, podczas zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej BMW ogłosiło, że z końcem sezonu wycofa się z Formuły 1. Decyzja ta została podjęta już podczas spotkania zarządu koncernu. Jak można przeczytać w oficjalnej informacji prasowej, zaoszczędzone w ten sposób środki firma zamierza przeznaczyć na rozwój nowych technologii napędu oraz projekty związane z niezawodnością i rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, wykorzystywanymi w cywilnych autach BMW. Obecni na konferencji dziennikarze usłyszeli, że BMW zamierza nadal aktywnie udzielać się w innych sportach motorowych. Auta niemieckiego producenta obecne będą w wyścigach samochodów turystycznych, Amerykańskiej Serii Le Mans, innych wyścigach długodystansowych oraz takich, w których udział biorą samochody zbliżone do aut seryjnych. Członek zarządu koncernu, dr Norbert Reithofer podziękował Mario Theissenowi za jego wieloletni wkład w program sportów motorowych pod szyldem BMW. Jak podkreślił, udało mu się odnieść w tym czasie wiele sukcesów, włączając w to Formułę 1. Sam szef zespołu BMW Sauber przyznał natomiast, że rozumie podłoże tej decyzji. Jaka przyszłość czeka teraz Roberta Kubicę? Według dziennikarzy zajmujących się sportami motorowymi, Polak nie musi martwić się o zatrudnienie w przyszłym sezonie, gdyż jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w całej obecnej stawce.

Decyzja ta została podjęta już wczoraj podczas spotkania zarządu koncernu. Jak można przeczytać w oficjalnej informacji prasowej, zaoszczędzone w ten sposób środki firma zamierza przeznaczyć na rozwój nowych technologii napędu oraz projekty związane z niezawodnością i rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, wykorzystywanymi w cywilnych autach BMW.

Obecni na konferencji dziennikarze usłyszeli, że BMW zamierza nadal aktywnie udzielać się w innych sportach motorowych. Auta niemieckiego producenta obecne będą w wyścigach samochodów turystycznych, Amerykańskiej Serii Le Mans, innych wyścigach długodystansowych oraz takich, w których udział biorą samochody zbliżone do aut seryjnych.

Członek zarządu koncernu, dr Norbert Reithofer podziękował Mario Theissenowi za jego wieloletni wkład w program sportów motorowych pod szyldem BMW. Jak podkreślił, udało mu się odnieść w tym czasie wiele sukcesów, włączając w to Formułę 1.

Sam szef zespołu BMW Sauber przyznał natomiast, że rozumie podłoże tej decyzji.

Oczywiście my, pracownicy z Hinwil i Monachium wolelibyśmy kontynuować ambitną kampanię, by udowodnić, że obecny sezon to jedynie czkawka po trzech, obfitujących w sukcesy latach. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że decyzja ta została podjęta z korporacyjnego punktu widzenia. Obecnie zamierzamy wyjątkowo mocno skupić się na pozostałych wyścigach i zademonstrować ducha walki, aby naszą przygodę z Formułą 1 zakończyć pozytywnym akcentem - powiedział Theissen

Dr Klaus Draeger, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój przyznał, że jednym z czynników, które zaważyły na podjęciu tej trudnej decyzji były bardzo słabe wyniki BMW Sauber w tym sezonie.

Zajęło nam zaledwie trzy lata, by stać się jednym z czołowych zespołów. Niestety, nie udało nam się sprostać oczekiwaniom, jakie stawiano przed nami w obecnym sezonie. Niemniej jednak, Formula 1 miała ogromny wpływ na rozwój technologiczny BMW. Możemy podziękować wyścigom za liczne technologiczne rozwiązania oraz za ducha współzawodnictwa, które towarzyszy nam podczas produkcji cywilnych aut - zakończył Draeger

Jaka przyszłość czeka teraz Roberta Kubicę? Według dziennikarzy zajmujących się sportami motorowymi, Polak nie musi martwić się o zatrudnienie w przyszłym sezonie, gdyż jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w całej obecnej stawce.

Bartosz Sińczuk

BMW Sauber w domu
 
 

Samochody: BMW - ogłoszenia

Więcej o: