Audi jak ciepłe bułeczki?

Mimo kryzysu trapiącego przemysł motoryzacyjny Audi może być całkiem zadowolone z poziomu globalnego zainteresowania swoimi autami. Z 91 200 egzemplarzami sprzedanymi w czerwcu firma odnotowała 1,3 % wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym

Głównymi czynnikami, które miały wpływ na wysoką sprzedaż w czerwcu były rekordowe wyniki w Chinach i w Niemczech. Także w USA i Europie Zachodniej sprzedaż Audi przebiegała dużo lepiej niż w przypadku konkurencji. Tak dobre wyniki tłumaczy Peter Schwarzenbauer, Członek Zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży:

Sukcesy w sprzedaży na trudnych rynkach jak Europa Zachodnia i USA pokazują, że Audi najnowszą paletą produktów przygotowała dla swoich klientów najlepszą ofertę na rynku premium. Nowe Audi Q5 na całym świecie cieszy się większą popularnością niż jego główni konkurenci. Audi A4 w lokalnie produkowanej wydłużonej wersji spełnia specjalne wymagania rynku chińskiego. A nasze Audi A6 było w pierwszym półroczu najczęściej kupowaną limuzyną biznesową na świecie.

W pierwszej połowie bieżącego roku Audi sprzedało w Europie Zachodniej 301 750 samochodów. Chociaż jest to wynik o około 12,3 % gorszy niż w roku ubiegłym i tak pozwolił na zwiększenie udziałów w rynku z 4,3 do 4,6 %. Wysokiej globalnej sprzedaży aut spod szyldu czterech pierścieni sprzyjało też zapewne ożywienie niemieckiego rynku spowodowane wprowadzeniem premii ekologicznej. Podobnie jak zmiany w ulgach podatkowych od pojazdów mechanicznych, przyczyniło się to do wzrostu w czerwcu liczby rejestrowanych nowych samochodów do rekordowej wartości 27 679 sztuk.

Rekordowe wyniki Audi zanotowało także w Chinach (wraz z Hongkongiem). Liczba 13 265 sprzedanych aut w czerwcu oznacza wzrost o 28,4 % w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Firma lokalnie odnotowała tym samym najlepsze półrocze w historii.

Ciekawe jak na poziomy sprzedaży wpłynie zapowiadane zwiększenie gamy dostępnych modeli. Audi szykuje przecież w najbliższym czasie premiery kilku nowych aut. W pierwszej kolejności pojawić ma się model A5 w nowym nadwoziu Sportback. Firma zamierza zaprezentować go podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie. Towarzyszyć mu będzie zapewne także R8 Spider. Jeszcze przed końcem tego roku, lub na początku przyszłego, spodziewana jest premiera nowej generacji flagowej limuzyny A8. Trzy kolejne modele ujrzą światło dzienne w roku 2010. Są to: miejskie A1, A7/S7 oraz Q3 - crossover, który produkowany będzie w hiszpańskiej fabryce Seata w Martorell.

Bartosz Sińczuk

Audi chce zrzucić kilogramy - ZOBACZ TUTAJ

Gdzie nie lubią Audi R8 - WIDEO

Samochody: Audi A4 - ogłoszenia

Więcej o: