Powstało ich tylko dziesięć

Chcesz sprawdzić, co czuli kierowcy Peugeota walcząc o zwycięstwo w tegorocznym wyścigu w Le Mans? Pomóc w tym może auto, które właśnie wystawiono na sprzedaż na jednej z japońskich stron internetowych. Jest to unikatowy McLaren F1 GTR

Ten konkretny egzemplarz pochodzi z 1997 r. i zbudowany został dla zespołu Gulf Team Davidoff. Jest to tzw. "long tail", czyli wersja z przedłużonym tyłem. Czyni to auto jeszcze bardziej wyjątkowym, gdyż w 1997 r. powstało zaledwie 10 sztuk "długiego" GTRa.

Napędzane jest 600-konnym silnikiem V12 zaprojektowanym przez BMW. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwem sześciostopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów. Nadwozie GTR'a różni się znacząco cywilnej wersji Mclarena F1. Dla zwiększenia siły dociskającej inżynierowie zastosowali między innymi przedłużony nos oraz potężny tylny spojler. Auto zostało również maksymalnie odelżone - gotowe do jazdy waży zaledwie 915 kg.

Na stronie nie podano ceny, za jaką sprzedający jest w stanie odstąpić ten motoryzacyjny rarytas. Można się jednak spodziewać, że jedno z najbardziej rozpoznawalnych wyścigowych aut kosztować będzie co najmniej kilka milionów złotych.

Bartosz Sińczuk

Ariel V8 - stalowe nerwy mile widziane - ZOBACZ TUTAJ

Legenda srebrnej strzały - WIDEO

Samochody: BMW 850 - ogłoszenia
Więcej o: