Oto drzwi przyszłości, które trącą myszką

Krzykiem mody w świecie tuningu są tak zwane drzwi Lambo. Rozwiązanie to może już niedługo odejść do lamusa, bo w Stanach od pewnego czasu promuje się firma Jatech, oferująca coś dotąd niespotykanego.
Drzwi przyszłości Firma Jatech produkuje znikające drzwi Drzwi produkowane przez firmę Jatech nie otwierają się, ale ukrywają się w specjalnych schowkach pod samochodem. Więcej info na www.disappearing-car-door.com Krzykiem mody w świecie tuningu są tak zwane drzwi Lambo. Rozwiązanie to może już niedługo odejść do lamusa, bo w Stanach od pewnego czasu promuje się firma Jatech, oferująca coś dotąd niespotykanego. Podobne rozwiązanie zastosowano co prawda w BMW Z1, ale tym razem mamy do czynienia z czymś nieco bardziej skomplikowanym. Disappearing Car Door, bo tak nazywa się wynalazek, to jak sama nazwa wskazuje, znikające drzwi samochodu. Firma Jatech, która zajmuje się produkcją takich drzwi przez niespełna rok miała na swojej stronie ponad 4 miliony wizyt, a to naprawdę niezły wynik. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na film zachęcający do zamontowania w swoim samochodzie takiego wynalazku. Dzieło reklamowe wygląda, jakby było nakręcone co najmniej na początku lat 90. I nie chodzi wcale o samochód, Lincoln Mark VIII, ale o sposób realizacji, dobór ubrań dla aktorów, muzykę. Wszystko jak pierwsze odcinki słynnego tasiemca "Mody na sukces". A może w Stanach jest tak do dziś? A teraz do sedna - jak to działa? Drzwi obsługiwane są elektrycznie, ale na szczęście mają też tryb "manual". Wszystko widać na filmie. Dodam tylko, że drzwi "znikają" do specjalnych schowków pod samochodem i według producenta mają same zalety w porównaniu do tradycyjnych. Można na przykład parkować bardzo blisko drugiego samochodu bez obawy o trudności z wysiadaniem czy o obtarcie drzwi lub drugiego auta. Nie ma szans, żeby drzwi zostały wyrwane przez przejeżdżające obok nas pojazdy. Podobno nawet pod wodą drzwi znikające są bezpieczniejsze od zwykłych. Jeśli nurtują was inne pytania, zajrzyjcie na stronę www.disappearing-car-door.com.

Podobne rozwiązanie zastosowano co prawda w BMW Z1, ale tym razem mamy do czynienia z czymś nieco bardziej skomplikowanym. Disappearing Car Door, bo tak nazywa się wynalazek to, jak sama nazwa wskazuje, znikające drzwi samochodu. Firma Jatech, która zajmuje się produkcją takich drzwi przez niespełna rok miała na swojej stronie ponad 4 miliony wizyt, a to naprawdę niezły wynik. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na film zachęcający do zamontowania w swoim samochodzie takiego wynalazku. Dzieło reklamowe wygląda, jakby było nakręcone co najmniej na początku lat 90. I nie chodzi wcale o samochód, Lincoln Mark VIII ale o sposób realizacji, dobór ubrań dla aktorów, muzykę. Wszystko jak pierwsze odcinki słynnego tasiemca "Mody na sukces". A może w Stanach jest tak do dziś?

A teraz do sedna - jak to działa? Drzwi obsługiwane są elektrycznie, ale na szczęście mają też tryb "manual". Wszystko widać na filmie. Dodam tylko, że drzwi "znikają" do specjalnych schowków pod samochodem i według producenta mają same zalety w porównaniu do tradycyjnych. Można na przykład parkować bardzo blisko drugiego samochodu bez obawy o trudności z wysiadaniem czy o obtarcie drzwi lub drugiego auta. Nie ma szans, żeby drzwi zostały wyrwane przez przejeżdżające obok nas pojazdy. Podobno nawet pod wodą drzwi znikające są bezpieczniejsze od zwykłych.

Jeśli nurtują was inne pytania, zajrzyjcie na stronę www.disappearing-car-door.com

Zobacz, jak to działa w Ameryce:

Znikające drzwi - już nie trzaśniesz... | wideo

jk

Wybierz samochód dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
Oto drzwi przyszłości, które trącą myszką
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  fajnie po autostradzie bez drzwi jechać i wietrzyć jak ktos puści bąką :D
  niepowołane osoby będą miały problem z otworzeniem tego cuda techniki

 • Gość: Gość

  0

  niezły fake. szyba odsuwa się do 2/3 po czym znika w następnej klatce filmu :D

  rzeczywiście "znikające" drzwi.

 • Gość: Gość

  0

  powracam do watku z 1007. ten model nie przyjal sie glownie z powodu drzwi, ktore byly bardzo nie praktyczne. fakt faktem bajer to byl. tak samo jest z tymi drzwiami, zycze powodzeniu przy wsiadaniu w taka jak teraz pogode nie mowiac juz o zimie

 • Gość: Gość

  0

  bosze jakie to stare, widziałem to na początku internetu

 • Gość: Gość

  0

  Jeśli popracują nad tym jeszcze 10 lat powinno być ok.

 • Gość: Gość

  0

  Podoba mi się, tylko dwa pytania:
  1) co w przypadku stłuczek ? Całość jak sądzę zachowa się conajmniej niekontrolowanie - włącznie z zaklinowaniem uszkodzonej strony
  2) Nie ma rzeczy niezawodnych - co jesli system uruchomi się, kiedy np wychodzi z auta starsza osoba albo male dziecko ?

 • Gość: Gość

  0

  Zajefajne!

 • Gość: Gość

  0

  no w przypadku Gratu na pewno

 • Gość: Gość

  0

  ta
  Deszcz
  Śnieg
  Grat
  I auto masz przemoczone
  Dziękuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX