Nowy Mercedes mocniejszy od Ferrari Enzo!

Znaczek AMG jest gwarancją znakomitych osiągów. Magiczny napis Black Series zapewnia nieprzyzwoicie ogromną moc i równie dużo adrenaliny.
Mocniejszy od Enzo! SL65 AMG Black Series. Znaczek AMG jest gwarancją znakomitych osiągów. Teraz nadszedł czas na SL65 AMG Black Series, który jest mocniejszy niż Ferrari Enzo. Znaczek AMG jest gwarancją znakomitych osiągów. Magiczny napis Black Series zapewnia nieprzyzwoicie ogromną moc i równie dużo adrenaliny. Na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie Mercedes-Benz pokazał nowego SL-a. Gama silników zaczynała się od 230-konnego 3.0 l V6 a kończyła na 612-konnym sześciolitrowym V12 od AMG. Teraz nadszedł czas na SL65 AMG Black Series. Diabelski brat SL-a został wyposażony w jednostkę ze standardowego SL65 AMG. Sześciolitrowy silnik posiada dwie turbosprężarki, monstrualne 670 KM i 1000 Nm. Równie wysoka jest cena auta. Na amerykańskim rynku będzie kosztował ok. 320 000 dolarów. To nie wszystko. Przy zwiększonej mocy starano się ograniczyć masę. Zderzaki, maska oraz dach ze zintegrowaną klatką zostały wyposażone w ultralekkie włókno węglowe. W rezultacie masa samochodu spadła do 1 869 kg. To o 250 kg mniej niż standardowy SL65. Do poprawienia aerodynamiki AMG przygotowało specjalny body kit. Obejmuje on poszerzone nadkola, nowe zderzaki i tylny spoiler. Dodatkowo polepszono chłodzenie silnika, umieszczając wcięcia na masce i przednim zderzaku. Wygląda na to, że Mercedes pomylił tor wyścigowy z drogą publiczną. Black Series rozpędza się do setki w imponujące 3,9 s. Inżynierowie z AMG chyba przestraszyli się osiągów tego potwora i ograniczyli prędkość maksymalną do "jedynie" 320 km/h.

Na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie Mercedes-Benz pokazał nowego SL-a . Gama silników zaczynała się od 230 konnego 3.0 l V6 a kończyła na 612 konnym sześcio litrowym V12 od AMG . Teraz nadszedł czas na SL65 AMG Black Series.

Diabelski brat SL -a został wyposażony w jednostkę ze standardowego SL65 AMG. Sześcio litrowy silnik posiada dwie turbosprężarki, monstrualne 670 KM i 1000 Nm. Równie wysoka jest cena auta. Na amerykańskim rynku będzie kosztował ok. 320 000 dolarów.

To nie wszystko. Przy zwiększonej mocy starano się ograniczyć masę. Zderzaki, maska oraz dach ze zintegrowaną klatką zostały wyposażone w ultralekkie włókno węglowe. W rezultacie masa samochodu spadła do 1 869 kg. To o 250 kg mniej niż standardowy SL65.

Do poprawienia aerodynamiki AMG przygotowało specjalny body kit. Obejmuje on poszerzone nadkola, nowe zderzaki i tylny spoiler. Dodatkowo polepszono chłodzenie silnika umieszczając wcięcia na masce i przednim zderzaku. Wygląda to jakby Mercedes pomylił tor wyścigowy z drogą publiczną.

Black Series rozpędza się do setki w imponujące 3,9 s. Inżynierowie z AMG chyba przestraszyli się osiągów tego potwora i ograniczyli prędkość maksymalną do "jedynie"320 km/h.

 

Black Series w akcji:

 

J.K.

Więcej o:
Komentarze (39)
Nowy Mercedes mocniejszy od Ferrari Enzo!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Zarąbiste autko. Kto tak nie myśli to ma wyraźnie pomieszane w głowie. Pozdro dla innych fanów tej marki

 • Gość: Gość

  0

  Zarąbiste autko. Kto tak nie myśli najwyraźniej ma coś z głową

 • Gość: Gość

  0

  Super auto.

 • Gość: Gość

  0

  to jest bolid F2

 • Gość: Gość

  0

  "przefajnowali" z nadkolami...przecież to zupełnie nie pasuje!! polecam Panom i Paniom stylistom słowa MvdR: "MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ"

  PS. maska silnika jest jeszcze bardziej nieudana niz nadkola, te nacięcia mają się nijak do jej wcześniejszego kształtu, jednym słowem to nie jest Mercedes który pozostanie w pamięci na dziesiątki lat (niby to nie jest konieczne w dzisiejszych czasach.... ale niektórzy nawet dzisiaj potrafią to zrobić....(Bentley, RR..)

 • Gość: Gość

  0

  Ludzie po co wy piszecie takie rzeczy ? Że na polskie drogi to nikt mądry tego nie kupuje i że paliwo takie drogie LOL ... ZAZDROŚĆ TO STRASZNA RZECZ ! Po 1 primo jeśli ktoś kupuje taki samochód to cena paliwa go nie obchodzi CZAISZ i stać go żeby sobie kupićdodatkowo Porsche czy Nissana GT-R(boski samochódd) Po 2 "namiastka supersamochodu dla lajtowych pseudomacho których nie stać na np. bugatti.". Kolego ty nawet A-klasą nie pojeździsz, to nie rób z siebie de+ila. Pewnie maczo jesteś w golfie ściąganym z Zachodu !o! takim jak tysiące innych jeżdżących po drogach Polski i całego świata. Po 3 GT-R > SL65 AMG Black Series bo Nissan to czysto sportowy wóz, ale nie można SL-owi odmówić osiągów czy mocy, ale na torze nie da rady GT-Rowi. Ale ja nie rozumiem czego to pisać takie bzdety. A jak ci się nie podoba to po *&j pisać ? Każdy woli co innego. Przykładowo mi się podoba wiele samochodów i nie dzielę się tymi wrażeniami z całym światem. Nikogo to nie obchodzi. Musiałem to napisać bo żal za cztery litery ściska. Przepraszam za szczerość.. Pozdro !

 • Gość: Gość

  0

  fajna fura ale jak. zróbcie test !!!!!!!

 • Gość: Gość

  0

  hej Coolman, odezwij sie na email web24-at-o2-pl

 • Gość: Gość

  0

  "Równie wysoka jest cena auta. Na amerykańskim rynku będzie kosztował ok. 320 000 dolarów."
  No, no, no, to trochę drożej niż w Polsce... SL63 AMG :P Wujek Dobra Rada radzi: zamiast w Polsce kupować SL65 AMG jedź do Stanów kup tam SL65 AMG Black Series i jeszcze starczy Ci na wypasioną S Klasę np. dla żony lub kochanki :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX