Stig nadal jest tajemnicą

Niektórzy mówią, że Stig pije benzynę na śniadanie i zabił kiedyś człowieka za pomocą kierownicy. Ale ciągle nie wiadomo kim jest. Wiadomo za to, kim nie jest - nie potwierdziły się spekulacje holenderskich blogerów, że to Niemiec - Tim Schrick.

Postać Stiga z jedynego programu w telewizji, który warto oglądać, zawsze pobudzała wyobraźnię. Wiadomo, kim był Pierwszy Stig - to Perry McCarthy, który jednak nie spisywał się zbyt dobrze i został formalnie uśmiercony. Spadł Jaguarem do morza, wprost z pokładu lotniskowca. Obecny ciągle pozostaje wielką zagadką.

Ostatnio holenderska strona Autoblog.nl (obejrzeć można, ale zrozumieć ciężko) spekulowała, że Stigiem jest niemiecki kierowca Tim Schrick. Inna motoryzacyjna strona (Jalopnik.com) odkryła, że Stig i Schrick znajdują się razem na jednym zdjęciu, więc ta teoria padła.

Zobacz Stiga w akcji:Stig ma kuzynów, występowali w odcinkach kręconych w Stanach (Gruby Stig) i na pustyni (Czarnoskóry Stig). Ale tej jeden, jedyny nadal jest zagadką. Jako pretendenci do bycia Stigiem wymieniani są najczęściej Damon Hill, Russ Swift, Mark Blundell, Julian Bailey i Ben Collins, choć słyszałem też historię o Davidzie Cuolthardzie.

Podczas dywagacji nad tą barwną postacią polecam lekturę tego, co o Stigu mówią prezenterzy Top Gear: część pierwsza i druga.

Konrad Bagiński

Więcej o:
Komentarze (35)
Stig nadal jest tajemnicą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  moim zdaniem stig to mieszkaniec walimia o imieniu kamil nazwisku dziaszyk ;)

 • Gość: Gość

  0

  a moze stigiem jest szumacher??
  jest bardzo dobrym kierowca i nadawla by sie na stiga

 • Gość: Gość

  0

  a moze stigiem jest szumacher??
  jest bardzo dobrym kierowca i nadawla by sie na stiga

 • Gość: Gość

  0

  ku.. japierdoje ku..

 • Gość: Gość

  0

  Bóg jest wszędzie, Chuck Norris już tam był..... tylko dlatego, że pytał o drogę Stiga : )

 • Gość: Gość

  0

  Jak Stig jechal na A38 - kolo mnie to liscie z drzew pospadaly i wszystkie skody w okolicy sie popsuly - myslalem ze to Chuck Norris, a to byl Stig :")

 • Gość: Gość

  0

  a ja bym wolał nie wiedzieć kto to, Stig to Stig i już :D

 • Gość: Gość

  0

  A ja wiem!!!!! To Hołek dorabia w BBC!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX