Pierwszy SUV Ferrari

Przedstawiamy Wam pierwszego SUV-a! SUV-a Ferrari, przepraszam Jerrari.

Oryginalne Jerrari powstało, gdy Enzo Ferrari, założyciel firmy i wieloletni właściciel firmy odmówił kolekcjonerowi, Billowi Harrah, zbudowania sportowej terenówki z napędem na cztery koła. Pan Harrah wziął sprawy w swoje ręce i na bazie Jeepa Wagoneer z 1969 roku zbudował swojego sportowego SUV-a. Recepta była prosta. Z rozbitego Ferrari 356 GT wzięto silnik (4.4-l. V12 osiągający 320 KM), maskę i dopasowano do reszty terenówki. Oto jak się prezentuje rezultat:

 

 

Prezentowany model wyposażony jest w amerykański silnik 350 (5,7 l.), co powinno zapewnić mu i tak wystarczające osiągi.

 

 

Jeep Wagoneer jest uznawany za pierwszego prawdziwego SUV-a. Obok własności terenowych oferował luksusowe wnętrze i wyposażenie, na jakie nabywcy późniejszego Range Rovera długo jeszcze musieli czekać. Z tego względu okazał się doskonałą bazą dla Jerrari.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pierwszy SUV Ferrari
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0


  Jakże historia lubi sie powtarzać ... decydenci w Ferrari chcą "zmontować" też suwa ... czy nie wypadałoby wziąć przykład z tej historii i nie robić czegoś podobnego, skoro założyciel firmy - Enzo odmówił robienia "takich wynalazków"nie można po latach sprzeciwić się temu.

 • Gość: Gość

  0

  Zgadzam się z przedmówcą.

 • Gość: Gość

  0

  Brzydki strasznie, ale dźwięk ładny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX