Wyścigi na 1/4 mili już w czwartek na ulicach Łodzi!

Mamy dobrą wiadomość dla ulicznych racerów nie tylko z Łodzi. W najbliższy czwartek 14 lutego odbędą się tam pierwsze w Polsce legalne wyścigi samochodowe na dystansie 1/4 mili.
Oficjalna rywalizacja miłośników szybkiej jazdy ma zlikwidować problem nielegalnych wyścigów w mieście. Patronat nad imprezą objął Automobilklub Łódzki, współpracując z Urzędem Miasta i łódzką policją. Przy Automobilklubie powstała nowa sekcja Street Legal, która będzie organizowała wyścigi na zamkniętych odcinkach dróg, pod opieką licencjonowanych organizatorów i sędziów. W zamian uczestnicy nielegalnych wyścigów zobowiązali się sami pilnować, by nikt nie organizował już podobnych zawodów w mieście - mówi prezes Automobilklubu Łódzkiego Lech Ryszewski.

Pierwsze oficjalne wyścigi Street Legal odbędą się w czwartek na ulicy Ofiar Terroryzmu 11 Września. Przyjazd zapowiedziało kilkuset kierowców z całej Polski. Z bezpiecznej odległości rywalizację będzie mogła oglądać publiczność.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wyścigi na 1/4 mili już w czwartek na ulicach Łodzi!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Gość

    0

    Wszystko świetnie że coś zaczyna się dziać w tym kierunku , nielegalne wyścigi pewnie zanikną i Ok . Tylko czy będzie można brać w tym udział nie seryjnym autkiem ( w co wątpię ) pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX