Nowa Policyjna Kia - w nowych barwach

Obok dotychczasowych dostawców aut dla polskiej policji, pojawiła się koreańska Kia. Na mocy podpisanego już kontraktu, 200 modeli cee'd trafi do służby.
Pierwsza partia trafi do Policji jeszcze w listopadzie. Około 140 cee'dów kombi z silnikami 2,0 CRDI o mocy 140 KM będzie jeździć jako oznakowane wedle nowego wzoru, a więc w kolorze srebrnym z niebieskim pasem, radiowozy a pozostałe hatchbacki wykorzystywane będą jako nieoznakowane radiowozy drogówki. Jako wozy patrolowe policji samochody Kia pełnić będą 24-godzinną służbę w komendach wojewódzkich w Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Kolor srebrny wybrany jako podstawa dla nowych, polskich radiowozów wynika prawdopodobnie z faktu, że wg badań ten kolor jest dla samochodów najbezpieczniejszy. Właścicielom samochodów w srebrnym kolorze znacznie rzadziej przytrafiają się kolizje drogowe a ich skutki także są mniej poważne. Policjantom życzymy więc bezpiecznej służby.

Więcej o:
Komentarze (2)
Nowa Policyjna Kia - w nowych barwach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Gość

    0

    nowe wozy policji bardzo bobrze i nowy wzór a gdzie jednolitość oznakowań" ponoć europejskich" będzie" sraczka na drodze" i oby jeżdziły pomagały kierowcom a nie stały za krzakami i z radarem gotowe pomóc oczyścić kieszenie ,wnioskować o usunięcie zagrożeń na drodze ,koleiny znaki w krzakach piesi chodzący byle gdzie zawsze łatwiej stwierdzić kierowcy wina

  • Gość: Gość

    0

    dory samochodzik-i do tego nie drogi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX