Porsche bije rekord dzięki Cayenne

2011 rok był najlepszym w całej historii Porsche. Niemcy zwiększyli roczny zysk do 2,05 mld euro względem 1,67 mld euro z 2010 roku (wzrost o 22 proc.). Przychód wzrósł o 18 proc. do 10,9 mld euro. Wszystkiemu "winny" jest Cayenne
Dla Porsche rok 2011, pod względem finansowym, był najbardziej udany w historii, nie tylko z powodu wyników sprzedaży, ale także przychodów i zysku operacyjnego - napisał w komunikacie szef pionu produkującego samochody osobowe Matthias Mueller.
Porsche
Afera finansowa w Porsche

Porsche nie zwalnia jednak tempa i ma ambitny plan poprawienia rekordu w bieżącym roku, w którym Niemcy mają zamiar sprzedać aż 140 tys. samochodów. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne wzrosty, cel ten wydaje się być osiągalny. W 2011 r. Porsche sprzedało 59 873 egzemplarze modelu Cayenne. To aż o 49 proc. więcej niż rok wcześniej. Większe przychody przyniosły ze sobą również wzrost wartości akcji firmy ze Stuttgartu, które podrożały o 17 proc. Kapitalizacja (wartość giełdowa równa iloczynowi kursu i liczby akcji - red.) firmy wynosi obecnie 14,8 mld euro.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Macan już w przyszłym roku

Porsche Małysza za pół ceny

Porsche Cayenne - ogłoszenia

Więcej o: