Silniki Rolls-Royce'a i Mercedesa z Polski?

W Stargardzie Szczecińskim powstanie nowa fabryka silników Tagnuma - donosi Puls Biznesu. Jedna z czołowych firm niemieckiego przemysłu maszynowego jest pośrednio kontrolowana przez Daimlera i Rolls-Royce'a. Co to oznacza?
Opel Astra GTC
Europa Środkowa i jej samochodowe hity

Obie firmy poprzez Engine Holdings posiadają większościowy pakiet giełdowy Tagnum, co oznacza, że pośrednio go kontrolują. Kluczową marką niemieckiego producenta silników jest MTU. W marcu 2011 roku Tagnum zapowiedział budowę nowej fabryki we Wschodniej Europie. Wówczas na celowniku znalazły się Schwedt (wschodnie Niemcy), Zielona Góra i Stargard Szczeciński. Jutro Niemcy mają ogłosić, że ich wybór padł na miejscowość nieopodal Szczecina. Zakład Tognum powstanie na terenach objętych Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Z ustaleń Pulsu Biznesu wynika, że chodzi o inwestycję, w której pośrednio uczestniczą niemiecki koncern Daimler i brytyjski Rolls-Royce. Początkowo firma będzie zatrudniała około 300 osób. Czy w nowej fabryce będą powstawały silniki, które trafią pod maski Rolls-Royce'ów i Mercedesów? Tej wiadomości na razie nie można potwierdzić. Szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.

Piotr Kozłowski, źródło: Puls Biznesu

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy B | Nowa galeria

Rolls-Royce Phantom Coupe | Za kierownicą

Mercedes - ogłoszenia

Więcej o: