Audi kupuje Ducati

Wszystko wygląda na to, że nie Mercedes a Audi przejmie mocno zadłużoną markę Ducati. Niemcy z Wolfsburga zastrzegli sobie prawo pierwokupu do połowy kwietnia tego roku. Byłaby to jedenasta marka w koncernie Volkswagena
Audi kupuje Ducati Wszystko wskazuje na to, że nie Mercedes, lecz Audi przejmie markę Ducati Wszystko wskazuje na to, że nie Mercedes, lecz Audi przejmie mocno zadłużoną markę Ducati. 800 mln euro - to cena za Ducati łącznie z zadłużeniem firmy Wszystko wskazuje na to, że nie Mercedes, lecz Audi przejmie mocno zadłużoną markę Ducati. Niemcy z Wolfsburga zastrzegli sobie prawo pierwokupu do połowy kwietnia tego roku. Byłaby to jedenasta marka w koncernie Volkswagena. 800 mln euro - to cena za Ducati łącznie z zadłużeniem firmy. Włosi sprzedawali ostatnio 40 tysięcy motocykli. Audi obiecuje wprowadzić nowe technologie i więcej nowych pomysłów. Szef rady nadzorczej Ferdinand Piech chce dzięki temu powrócić do tradycji budowania motocykli przez DKW i NSU. Również Audi w latach 70. zaprezentowało prototyp motocykla Z02. Oprócz Audi marką Ducati interesuje się Mahindra jak i bliżej nieznana firma z Chin. A jeszcze w ubiegłym roku głośno było o współpracy Ducati i Mercedesa. W połowie czerwca 2011 Ola Källenius i Gabriele del Torchio złożyli w Los Angeles podpisy na umowie o współpracy. Jej pierwsze widoczne rezultaty to wspólne działania marketingowe, na przykład wsparcie AMG dla teamu Ducati w MotoGP. Podczas wybranych imprez AMG uczestnicy mogli jeździć motocyklami Ducati i na odwrót. Mówiło się także, że na tym współpraca się nie skończy. Czy plany szefów Mercedesa pokrzyżuje Audi?

800 mln euro - to cena za Ducati łącznie z zadłużeniem firmy. Włosi sprzedawali ostatnio 40 tysięcy motocykli. Audi obiecuje wprowadzić nowe technologie i więcej nowych pomysłów.

Mercedes i Ducati
AMG i Ducati - Tandem marzeń?

Szef rady nadzorczej Ferdinand Piëch chce dzięki temu powrócić do tradycji budowania motocykli przez DKW i NSU. Również Audi w latach 70-tych zaprezentowało prototyp motocykla Z02. Oprócz Audi marką Ducati interesuje się Mahindra jak i bliżej nieznana firma z Chin.

A jeszcze w ubiegłym roku głośno było o współpracy Ducati i Mercedesa. W połowie czerwca 2011 Ola Källenius i Gabriele del Torchio złożyli w Los Angeles podpisy na umowie o współpracy. Jej pierwsze widoczne rezultaty to wspólne działania marketingowe, na przykład wsparcie AMG dla teamu Ducati w MotoGP. Podczas wybranych imprez AMG uczestnicy mogli jeździć motocyklami Ducati, i na odwrót. Mówiło się także, że na tym współpraca się nie skończy. Czy plany szefów Mercedesa pokrzyżuje Audi?

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Dziecko Mercedesa i Ducati

Audi TT RS Plus

Audi - ogłoszenia

Więcej o: