Najważniejsze polskie premiery roku 2012

Kalendarz premier w polskich salonach w 2012 roku przedstawia się całkiem interesująco. Wśród nowości zobaczymy nowego VW Golfa, Hondę Civic, Kię Cee'd, Renault Clio, czy następcę Skody Octavii Tour

W tym roku czeka nas kilka naprawdę ciekawych premier. Jedną z firm o największej liczbie nowości jest Hyundai, który w tym roku odnawia niemal całą gamę popularnych modeli. I tak na rynku zadebiutuje sedan klasy średniej i40, całkiem nowy kompakt i30, a mniejszy i20 przejdzie facelifting. W cenniku wkrótce będzie dostępny też odświeżony Genesis Coupe. Siostrzana Kia pokaże drugą generację cee'da, a także odnowione Sorento.

Kolejną marką mogącą pochwalić się wysypem nowości jest Volkswagen. Znamy już ceny Upa, który za kilka tygodni dotrze do salonów, ale w Polsce ważniejsza jest jesienna premiera. W listopadzie koncern z Wolfsburga pokaże siódmą już generację Golfa, swojego europejskiego bestsellera. Model CC porzuci przydomek Passat, pojawi się też Alltrack, uterenowiony Passat Variant.

Sporo nowości przygotowało Audi. Najważniejszą jest trzecia generacja A3, która jeszcze w tym roku pojawi się w wersji 3 i 5-drzwiowej. Dodatkową parę drzwi otrzyma też A1 (Sportback).

Pozostając w segmencie premium Mercedes nie pozostaje bierny. W tym roku w końcu do produkcji trafi nowa A klasa, która nie będzie już wysokim mikrovanem. Pod koniec roku doczekamy się w końcu wzbudzającego sporo emocji CLSa w wersji Shooting Brake.

Nissan planuje w przeciągu dwóch lat pokazać około 20 nowych lub odświeżonych modeli, tym czasem w tym roku lista premier jest wyjątkowo skromna. Mitsubishi za to w ogóle odmawia podania szczegółów na temat swoich premier, gdyż chce nam robić niespodzianki. Wiadomo jedynie, że zaprezentowany niedawno Mirage dotrze do nas dopiero w 2013 roku. Tajemniczy Fiat "Ellezero" będzie za to małym minivanem i ma zastąpić model Idea.

Kliknij, aby powiększyć tabelę...

.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Najciekawsze premiery 2011 r. | Polska

Najważniejsze premiery salonu Detroit 2012

Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o: