Quad z silnikiem Ferrari

Nie widzieliśmy dziś jeszcze Świętego Mikołaja, ale bardzo możliwe, że porusza się tym wehikułem
Quad z silnikiem Ferrari Bardzo możliwe, że św. Mikołaj porusza się tym wehikułem. Wazuma V8F jest najszybszym, a przy okazji również najdroższym, quadem na świecie. Napędzany jest silnikiem Ferrari o mocy 250 koni mechanicznych. Dzieło firmy Lazareth jest czerwone, szybkie i można nim podróżować z wielkim workiem na plecach. Co to za dziwoląg? Nazywa się Wazuma V8F i jest najszybszym, a przy okazji również najdroższym, quadem na świecie. Piekielna machina napędzana jest widlastą ósemką Ferrari o pojemności 3 litrów i mocy 250 koni mechanicznych, biegi zmienia się za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni manualnej pochodzącej z BMW M3, a układ wtryskowy pochodzi z motocykli Yamahy. W efektywnym wykorzystaniu mocy pomagają opony typu slick, naciągnięte na 18-calowe obręcze kół, a trzymanie bestii w ryzach umożliwia układ hamulcowy Brembo z tarczami o średnicy 324 mm. Całość waży 650 kg. Kosztuje też nie mało. Za przyjemność dosiadania Wazumy trzeba zapłacić równowartość 200 000 euro. Jacyś chętni? My odpuszczamy.

Dlaczego akurat tym? Chociażby dlatego, że dzieło firmy Lazareth jest czerwone, szybkie i można nim podróżować z wielkim workiem na plecach. Co to za dziwoląg? Nazywa się Wazuma V8F i jest najszybszym, a przy okazji również najdroższym, quadem na świecie.

Piekielna machina napędzana jest widlastą ósemką Ferrari o pojemności 3 litrów i mocy 250 koni mechanicznych, biegi zmienia się za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni manualnej pochodzącej z BMW M3, a układ wtryskowy pochodzi z motocykli Yamahy. W efektywnym wykorzystaniu mocy pomagają opony typu slick, naciągnięte na 18-calowe obręcze kół, a trzymanie bestii w ryzach umożliwia układ hamulcowy Brembo z tarczami o średnicy 324 mm.

Całość waży 650 kg. Kosztuje też nie mało. Za przyjemność dosiadania Wazumy trzeba zapłacić równowartość 200 000 euro. Jacyś chętni? My odpuszczamy.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Test hot dogów | Wideo

Szczęściarz, mistrz kierownicy czy wariat? | Wideo

Fiat Grande Punto - ogłoszenia

Więcej o: