Nowy silnik dla Subaru WRX

Jak będą wyglądać nowe WRX-y, jeszcze nie wiemy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy za to powiedzieć, jakim silnikiem będą napędzane
Nowy silnik Subaru WRX Pod maskę nowego WRX-a trafi turbodoładowany wariant FA20 Pod maską nowego Subaru WRX ma znaleźć się turbodoładowany wariant silnika FA20. Wolnossąca odmiana czterocylindrowego boksera rozwija moc 200 KM Auta z metką WRX oraz STI będą promowane oddzielnie od modelu Impreza. Zabieg ten ma pozwolić, z jednej strony skupić się na Imprezie jako przystępnym cenowo kompakcie, z drugiej - wycisnąć sportowy charakter z najmocniejszych odmian modelu. Jak mocnych? Redaktorom portalu Motortrend udało się ustalić, że pod maskę nowego WRX-a trafi turbodoładowany wariant silnika FA20, znanego z gorących sportowych trojaczków Toyoty GT 86/Subaru BRZ/Sciona FR-S. Wolnossąca odmiana czterocylindrowego boksera rozwija moc 200 koni mechanicznych. Turbina pozwoli wykrzesać z niego kolejne 70 KM. Oznacza to, że mimo mniejszej pojemności nowy silnik dysponować będzie większym potencjałem od jednostki napędzającej dzisiejsze WRX-y (2,5 l i 265 KM). Nowej generacji Subaru WRX możemy spodziewać się już pod koniec 2012 albo na początku 2013 roku.

Subaru Impreza S206 - mocne wyjście

O tym, że nowa Impreza WRX nie będzie już Imprezą, pisaliśmy tu: WRX i STI zrywają z Imprezą. Ruch ten pozwolić ma Subaru, z jednej strony skupić się na Imprezie jako przystępnemu cenowo kompaktowi, z drugiej - wycisnąć sportowy charakter z najmocniejszych odmian modelu.

Jak mocnych? Redaktorom portalu Motortrend udało się ustalić, że pod maskę nowego WRX-a trafi turbodoładowany wariant silnika FA20, znanego z gorących sportowych trojaczków Toyoty GT 86/Subaru BRZ/Sciona FR-S. Wolnossąca odmiana czterocylindrowego boksera rozwija moc 200 koni mechanicznych. Turbina pozwoli wykrzesać z niego kolejne 70 KM. Oznacza to, że mimo mniejszej pojemności nowy silnik dysponować będzie większym potencjałem od jednostki napędzającej dzisiejsze WRX-y (2,5 l i 265 KM).

Nowej generacji Subaru WRX możemy spodziewać się już pod koniec 2012 albo na początku 2013 roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Frankfurt 2011 | Subaru XV

To Ci dopiero zuch! | Wideo

Subaru Impreza - ogłoszenia