Małe Lambo w dużej cenie

Z czego musi być wykonany model Lamborghini Aventadora w skali 1:8, żeby jego cena pokonała barierę... 4,5 milionów dolarów?

Dodajmy, że to jakieś 12 razy więcej od oryginalnego Aventadora w skali 1:1, wycenianego przez Lamborghini na 380 tysięcy dolarów. Horrendalnie drogi model gromadzi podczas targów samochodowych we Frankfrurcie nie mniej widzów od swoich większych braci. Nie bez powodu wystawiono go za pancerną szybą. Do budowy "autka" posłużyły materiały z najwyższej półki, a wśród nich złoto (m.in. elementy wnętrza), platyna (felgi), włókno węglowe (karoseria) oraz diamenty, zdobiące fotele.

52-letni Robert Gülpen - były inżynier Mercedesa - na zbudowanie tego cacka poświęcił 500 godzin i wydał 2,8 miliona dolarów. W grudniu wystawi je na aukcję, z której część dochodów zasili konta fundacji charytatywnych. Cena wywoławcza? 4,8 miliona dolarów. Jeśli jednak już teraz znajdzie się klient gotów wyłożyć za miniaturę Aventadora okrągłe 6 milionów dolarów, Gülpen rozstanie się z nią bez żalu.

Marcin Sobolewski, źródło zdjęcia: heute.at

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Aventador LP700-4

Lamborghini Aventador pręży muskuły

Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o: