Kombi - jedyny taki Mustang

Intermeccanica - znana z produkcji repliki Porsche 356 - lata temu wyprodukowała na zamówienie unikalnego Forda Mustanga. Nie chodzi jednak o wzmocnioną do granic bestię, ale... o funkcjonalne auto z nadwoziem typu shooting brake
Kombi - jedyny taki Mustang Mustang Custom Wagon to prawdziwa ręczna robota Intermeccanica wiele lat temu wyprodukowała unikalnego Forda Mustanga -auto z nadwoziem typu shooting brake, 5-litrową V-ósemką, połączoną z 5-biegową skrzynią Intermeccanica - znana z produkcji repliki Porsche 356 - lata temu wyprodukowała na zamówienie unikalnego Forda Mustanga. Nie chodzi jednak o wzmocnioną do granic bestię, ale o funkcjonalne auto z nadwoziem typu shooting brake. Sam koncern Forda zastanawiał się nad wdrożeniem do produkcji praktycznej wersji Mustanga. Wyręczyła go w tym jednak firma Intermeccanica, specjalizująca się w przeróbkach nadwozi. I chociaż słuch o samochodzie zaginął, pojawili się śmiałkowie, którzy zapragnęli posiadać jego kopię. Mustang Custom Wagon to prawdziwa ręczna robota, dzieło Joe Rampa. Twórca chciał wykorzystać jak najwięcej oryginalnych elementów - przedłużył tylko dach i dodał szeroki, stalowy tylny słupek. Boczne okna zostały dorobione, a tylna szyba pochodzi już z oryginalnego Mustanga. Aby umożliwić przewożenie cięższych przedmiotów, zmodyfikowano również konstrukcję tylnego zawieszenia. Pod maską Mustanga drzemie 5-litrowa V-ósemka, połączona z 5-biegową ręczną skrzynią.

Sam koncern Forda zastanawiał się nad wdrożeniem do produkcji praktycznej wersji Mustanga. Wyręczyła go w tym jednak firma Intermeccanica, specjalizująca się w przeróbkach nadwozi. I chociaż słuch o samochodzie zaginął, pojawili się śmiałkowie, którzy zapragnęli posiadać jego kopię.

Prezentowany Mustang Custom Wagon z 1965 roku to prawdziwa ręczna robota, dzieło Joe Rampa. Twórca chciał wykorzystać jak najwięcej oryginalnych elementów - przedłużył tylko dach i dodał szeroki, stalowy tylny słupek. Boczne okna zostały dorobione, a tylna szyba pochodzi już z oryginalnego Mustanga. Aby umożliwić przewożenie cięższych przedmiotów, zmodyfikowano również konstrukcję tylnego zawieszenia.

Pod maską Mustanga drzemie 5-litrowa V-ósemka, połączona z 5-biegową ręczną skrzynią. Na pokładzie nie zabrakło oczywiście klimatyzacji. Wóz ma niespełna 160 tys. km przebiegu, a właściciel wycenia go na 60 tys. dolarów. Jak pracuje widlaste serce, możecie posłuchać podczas oglądania poniższego filmu:

Marcin Sobolewski, źródło: eBay

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy-stary Mustang z filmu "Bullit"

Ford Mustang - 1000 KM i napęd na tył

Ford Mustang - ogłoszenia