Buenos Aires 2011 | Chevrolet Colorado Rally Concept

Poznaliśmy już Colorado w wersji z przedłużona kabiną. W Buenos Aires Chevrolet pokazał prototyp z większą, podwójną kabiną i atrakcyjnym, stricte terenowym wyglądem

Chevrolet jest w trakcie opracowywania swojego światowego pickupa klasy jednej tony. Wiadomo już, że będzie nazywał się Colorado, że będzie napędzany silnikiem wysokoprężnym o poj. 2,8 l. o nieznanej dotąd mocy i momencie obrotowym i że - co jest oczywiste - będzie oferowany w trzech wersjach kabiny. Kształt pośredniej, przedłużonej kabiny poznaliśmy przy okazji prezentacji konceptu w Bangkoku. Miał on dość konwencjonalny wygląd przez co z pewnością niewiele odbiegał od szykowanej wersji produkcyjnej. Teraz, przy okazji salonu samochodowego w Buenos Aires GM pochwalił się prototypem wersji czterodrzwiowej.

Najwyraźniej GM pozazdrościł Fordowi wyczynowego Raptora, gdyż Chevrolet Colorado Rally Concept to nie tylko ładnie wyglądający prototyp, ale też atrakcyjnie wyposażone auto terenowe pozwalające na odrobinę szaleństwa w terenie. W pierwszej kolejności dostrzegamy ogromne koła obute w opony BFGoodrich Mud Terrain w imponującym rozmiarze 305/60 R18. O bezpieczeństwo "bebechów" dbają solidne osłony, a w razie tarapatów możemy wspomóc się zamontowaną z przodu, ale skrzętnie ukrytą wyciągarką.

Data premiery wersji produkcyjnej nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się jej jeszcze w tym roku.

Marcin Lewandowski

 

Zobacz największe motoryzacyjne porażki!Największe motoryzacyjne porażki

 

ZOBACZ TAKŻE:


Nowe Aveo od 36 490 zł


Chevrolet Captiva | Pierwsza jazda


Chevrolet Aveo - ogłoszenia

Więcej o: