Ford zwiększa produkcję C-Maxa

Ford jest zmuszony zwiększyć produkcję w fabryce w Walencji aby sprostać popytowi na nowego minivana C-Max
Popyt na Forda C-Max Ford zwiększa produkcję C-Maxa, aby zaspokoić popyt. Aby zaspokoić popyt na oba warianty C-Maxa, fabryka Forda w Walencji zwiększy produkcję o 18 proc. Ford C-Max oprócz Europy będzie sprzedawany w Ameryce Płn. Ford jest zmuszony zwiększyć produkcję w fabryce w Walencji, aby sprostać popytowi na nowego minivana C-Max. Już Ford C-Max pierwszej generacji był całkiem popularny. Druga generacja okazała się nie tylko udana, ale też całkiem ładna. To z kolei oznacza większą popularność. We Włoszech udział rynkowy C-Maxa w klasie kompaktowych minivanów wyniósł 27 proc., a w Irlandii 23 proc. W stosunku do poprzedniej generacji sprzedaż tego modelu na 19 rynkach europejskich wzrosła dwukrotnie. Tak dużego sukcesu Ford się nie spodziewał. Aby zaspokoić popyt na oba warianty C-Maxa, fabryka w Walencji zwiększy produkcję o 18 proc. Ford C-Max jest modelem globalnym. Oprócz Europy będzie sprzedawany także w Ameryce Północnej. Co ciekawe plany Forda dotyczące tamtego rynku obejmują tylko krótszą wersję pięciomiejscową. W planach jest zarówno wersja z konwencjonalnym silnikiem benzynowym, jak i hybryda. Debiut rynkowy spodziewany jest w połowie przyszłego roku. Fordy C-Max na rynek amerykański będą produkowane w fabryce w Michigan.
Ford C-MaxFord C-Max | Pierwsza jazda

Już Ford C-Max pierwszej generacji był całkiem popularny. Druga generacja okazała się nie tylko udana, ale też całkiem ładna. To z kolei oznacza większą popularność. We Włoszech udział rynkowy C-Maxa w klasie kompaktowych minivanów wyniósł 27%, a w Irlandii 23%. W stosunku do poprzedniej generacji sprzedaż tego modelu na 19 rynkach europejskich wzrosła dwukrotnie. Tak dużego sukcesu Ford się nie spodziewał. Aby zaspokoić popyt na oba warianty C-Maxa fabryka w Walencji zwiększy produkcję o 18%.

Ford C-Max jest modelem globalnym. Oprócz Europy będzie sprzedawany także w Ameryce Północnej. Co ciekawe plany Forda dotyczące tamtego rynku obejmują tylko krótszą wersję pięciomiejscową. W planach jest zarówno wersja z konwencjonalnym silnikiem benzynowym, jak i hybryda. Debiut rynkowy spodziewany jest w połowie przyszłego roku. Fordy C-Max na rynek amerykański będą produkowane w fabryce w Michigan.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:


Ford C-Max na sterydach


Hybrydowy C-Max za 3 lata


Ford C-Max - ogłoszenia

Więcej o: