Najszybsza Skoda w historii

322 km/h - do takiej prędkości rozpędzi się specjalnie przygotowana Skoda Octavia vRS. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oczywiście
Skoda w Bonneville Najszybsza Skoda w historii. Brytyjski oddział Skody przygotował specjalną wersję Octavii vRS, która ma pojechać 322 km/h. Spróbuje tego dokonać podczas Tygodnia Prędkości w Bonneville. 322 km/h - do takiej prędkości rozpędzi się specjalnie przygotowana Skoda Octavia vRS. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oczywiście. Auto budowano w wielkiej tajemnicy w brytyjskim oddziale Skody w Milton Keys. Skoda potrafiąca przekroczyć barierę 200 mil/h to jeden z pomysłów uczczenia okrągłej, dziesiątej rocznicy narodzin pierwszego modelu z dopiskiem vRS. Najszybsza Skoda w historii spróbuje swoich sił podczas Bonneville Speed Week - dorocznej imprezy gromadzącej maniaków szybkości, rozgrywanej na słonych równinach na zachód od Salt Lake City. Pod maską czeskiego demona szybkości drzemie zmodyfikowany, 2-litrowy silnik TSI. Wyposażony m.in. w turbosprężarkę Garretta (26-28 PSI) i pojony wysokooktanowym paliwem potrafi rozwinąć moc rzędu 600 KM oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na potrzeby bicia rekordu auto otrzymało również nowe, obniżone o 8 cm zawieszenie, aerodynamiczne osłony na koła, wyczynowe opony Goodyeara, klatkę bezpieczeństwa, sportowy system gaśniczy i wyrzutnię spadochronu, który pomoże wyhamować rozpędzoną do 322 km/h czeską limuzynę. Jeśli chcielibyście pokibicować Skodzie w ataku na rekord tegoroczne święto prędkości w Bonneville rusza 13 sierpnia.

Zobacz: Skoda Fabia Roadster

Auto budowano w wielkiej tajemnicy w brytyjskim oddziale Skody w Milton Keys. Skoda potrafiąca przekroczyć barierę 200 mil/h to jeden z pomysłów uczczenia okrągłej, dziesiątej rocznicy narodzin pierwszego modelu z dopiskiem vRS. Najszybsza Skoda w historii spróbuje swoich sił podczas Bonneville Speed Week - dorocznej imprezy gromadzącej maniaków szybkości, rozgrywanej na słonych równinach na zachód od Salt Lake City.

Pod maską czeskiego demona szybkości drzemie zmodyfikowany, 2-litrowy silnik TSI. Wyposażony m.in. w turbosprężarkę Garretta (26-28 PSI) i pojony wysokooktanowym paliwem potrafi rozwinąć moc rzędu 600 KM oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na potrzeby bicia rekordu auto otrzymało również nowe, obniżone o 8 cm zawieszenie, aerodynamiczne osłony na koła, wyczynowe opony Goodyeara, klatkę bezpieczeństwa, sportowy system gaśniczy i wyrzutnię spadochronu, który pomoże wyhamować rozpędzoną do 322 km/h czeską limuzynę.

Jeśli chcielibyście pokibicować Skodzie w ataku na rekord tegoroczne święto prędkości w Bonneville rusza 13 sierpnia.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczna Škoda Octavia

20 lat Skody i Volkswagena

Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o: