VW Tiguan z USA?

Mały crossover Volkswagena sprzedaje się całkiem nieźle, jednak koncern chce na nim zarabiać jeszcze więcej. Stąd rozważana możliwość przeniesienia jego produkcji do Stanów Zjednoczonych
VW Tiguan z USA? Tiguan po amerykańsku. Volkswagen rozważa możliwość przeniesienia produkcji modelu Tiguan do Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo jeszcze, do której konkretnie fabryki. Mały crossover Volkswagena - Tiguan - sprzedaje się całkiem nieźle, jednak koncern chce na nim zarabiać jeszcze więcej. Stąd rozważana możliwość przeniesienia jego produkcji do Stanów Zjednoczonych. Do niedawna w Ameryce Północnej Volkswagen posiadał swoje zakłady jedynie w Meksyku. Przez lata produkowany był w nich Garbus, który z czasem ustąpił miejsca modelom New Beetle i Jetta. Teraz powstają tam nowe generacje tych aut. Okazuje się, że nie trzeba już prowadzić całej produkcji w Meksyku, aby obniżyć koszty produkcji. Firma otworzyła już nową fabrykę w Chattanooga w stanie Tennessee w USA, w której rozpoczęto produkcję amerykańskiej wersji Passata. Według niemieckiego "WirtschaftsWoche" zarząd w Wolfsburgu rozważa przeniesienie produkcji modelu Tiguan za Atlantyk. Nie jest jednak pewne, o którą amerykańską fabrykę chodzi. Volkswagen odmawia komentarza na ten temat.
2011 Volkswagen Passat (wersja amerykańska)Volkswagen Passat z Chattanooga

Do niedawna w Ameryce Północnej Volkswagen posiadał swoje zakłady jedynie w Meksyku. Przez lata produkowany był w nich Garbus, który z czasem ustąpił miejsca modelom New Beetle i Jetta. Teraz powstają tam nowe generacje tych aut.

Okazuje się, że nie trzeba już koncentrować całej produkcji do Meksyku, aby obniżyć koszty produkcji. Dopiero co wczoraj pisaliśmy o otwarciu nowej fabryki w Chattanooga w stanie Tennessee w USA, w której rozpoczęto produkcję amerykańskiej wersji Passata.

Wg niemieckiego WirtschaftsWoche zarząd w Wolfsburgu rozważa przeniesienie produkcji modelu Tiguan za Ocean. Nie jest jednak pewne, o którą amerykańską fabrykę chodzi. Volkswagen odmawia komentarza na ten temat.


Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:


Volkswagen Tiguan | Galeria


Kolejna ciekawa reklama VW


VW Passat TDI - ogłoszenia

Więcej o: